Testy / Nawigacje / NavRoad NR370 Simplo

szukaj testowanego produktu:
 

NavRoad NR370 Simplo

2010-10-05 16:32  komentarze: 0
tagi: gpsnavroadnawigacjasimplo
ocena:
 

 
Do testów otrzymałem NavRoad NR370 Simplo, który pojawia się w miejsce popularnej nawigacji NavRoad NR360 wysoko cenionej przez użytkowników marki. NavRoad NR370 Simplo to godny następca różniący się od poprzednika już na pierwszy rzut oka smukłością obudowy. Zwraca uwagę lekkość i modny kształt urządzenia.
 
Pierwsze wrażenie
 
Urządzenie wyposażone jest w 3,5 calowy ekran o rozdzielczości 320 x 240 punktów. O stanie zasilania (ładowaniu akumulatora) informuje użytkownika dioda, zlokalizowana z prawej strony panelu przedniego. Dioda świeci na czerwono (podczas ładowania) i gaśnie (po pełnym naładowaniu).
 
Na prawej ściance znajdują się kolejno: gniazdo karty MicroSD służące do ładowania, oraz do połączenia z komputerem, złącze MiniUSB, gniazdo słuchawkowe 2,5 mm, oraz przycisk soft resetu. Na lewej ściance znajduje się teleskopowo składany rysik (co ciężko znaleźć u konkurencji).
 
 
W zestawie oprócz urządzenia, znajdziemy uchwyt samochodowy, ładowarkę samochodową, kabel miniUSB, oraz instrukcję obsługi po Polsku.
 
 
 
Szczegóły techniczne
 
NavRoad NR370 Simplo, wyposażony jest w procesor Centrality Atlas-IV, 500 MHz, 64 MB pamięci RAM, oraz 64 MB pamięci ROM. Zastosowany system operacyjny to Microsoft® Windows CE 6.0 (odblokowany system).
 
Mimo bardzo cienkiej obudowy, a tym samym z pewnością niezbyt pokaźnych wymiarów anteny, doskonale radzi sobie on z odnalezieniem pozycji i utrzymaniem fix'a. Już w kilka sekund po włączeniu programu nawigacyjnego, pozycja zostaje namierzona i można rozpocząć jazdę.
 
Wbudowany w urządzenie slot kart MicroSD, akceptuje karty o pojemności do 8GB.
 
Wbudowany w nawigację głośnik oferuje przyzwoitą jakość dźwięku.
 
Ekran dotykowy o rozdzielczości 320 x 240 punktów bardzo dobrze reaguje na dotyk, zarówno przy pomocy palca, jak i rysika.
 
Multimedia
 
Odtwarzacz Wideo
 
Wbudowany odtwarzacz potrafi odtwarzać pliki filmowe zapisane w standardach avi, wmv, mov.
Filmy, które chcemy oglądnąć wyszukujemy na karcie pamięci poprzez dołączoną przeglądarkę. Automatycznie skanuje ona kartę pod kątem plików filmowych, po czym wyświetla listę plików.
 
 
 
Odtwarzacz posiada wszystkie typowe funkcje, przełączanie poprzedni – kolejny, czy zmiana natężenia dźwięku, oraz tryb pełnoekranowy.
Filmy na ekranie wyglądają ładnie, zarówno kolory, jak i ostrość obrazu są bez zastrzeżeń. Także dźwięk z wbudowanego głośnika jest wystarczająco mocny, a jeszcze lepszy efekt uzyskujemy podłączając słuchawki. Nie zobaczymy natomiast dołączonych do filmu napisów chyba, że są wtopione.
 
 
 
Muzyka
 
Prosty odtwarzacz muzyczny odczytuje pliki wma i mp3. Odtwarzacz składa się z okna, w którym wyświetlane są informacje o odtwarzanym utworze oraz standardowych przycisków. Jakość dźwięku dobra.
Pomyślano o minimalizacji, dzięki czemu możemy sobie włączyć muzykę, po czym wrócić do głównego menu i uruchomić nawigację.
Poza tym nie ma możliwości stworzenia playlisty – program automatycznie przyjmuje, że ma się zająć wszystkimi plikami w wybranym katalogu. Nie możemy na przykład wybrać tylko kilku z nich do odtworzenia, bądź też zmienić kolejności.
 
 
 
Zdjęcia
 
Aplikacja odczytuje pliki w formatach jpg, bmp, gif. Operacja wczytywania kolejnych plików przebiega sprawnie, ale prędkość ładowania fotek oczywiście zależy od rozmiaru plików. Do dyspozycji mamy dodatkowo funkcje powiększania, pomniejszania, obracania obrazu, powiększenie na pełny ekran oraz pokaz slajdów.
 
 
 
Nawigacja GPS
 
 
 
 
Mapa odświeżana jest szybko, reakcja na zmianę pozycji GPS, oraz przeliczanie trasy w przypadku zjechania z wcześniej wyznaczonej, są niemal natychmiastowe. AutoMapa znana jest z niezbyt płynnego przewijania mapy w czasie jazdy, ale NavRoad radzi sobie z tym całkiem nieźle nawet, jeśli włączymy widok z bryłami budynków.
 
Komunikaty dźwiękowe są wystarczająco głośne i wyraźne nawet, jeśli używamy tylko wbudowanego głośnika. W czasie testu wczytałem klika plików muzycznych do wbudowanego odtwarzacza, po czym wróciłem do głównego menu i uruchomiłem nawigację. Muzyka grająca w tle zostaje wyraźnie wyciszona, podczas podawania komunikatów pilota, po czym wraca do poprzedniego poziomu. Kolejne pliki audio przełączają się automatycznie, jeżeli chcemy zmienić utwór czy poziom głośności musimy zamknąć AutoMape.
 
 
Plusy/Minusy
 
Plusy:
 
+        Bardzo prosta obsługa urządzenia
+        Kieszonkowe rozmiary
+        Odblokowany system umożliwiający instalowanie dowolnych map
+        Odtwarzacz muzyki i filmów, przeglądarka zdjęć
+        Sprawne nawigacja i przeliczanie tras w AutoMapie.
 
Minusy:
 
-       Konieczność zamykania mapy, aby zmienić utwór
-       Niezbyt dopracowany odtwarzacz muzyczny, bez możliwości dodawania pojedynczych plików i playlisty.
 
 
Oceń test:
122
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu