Produkty / Garmin nuvi 760 GP

Garmin nuvi 760 GP

2009-05-12 10:58  komentarze: 0
tagi: garmingpsnavteqnawigacja
Cena: 1 299,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 


Korzyści z Garmin NUVI 760 Europe GP

 • nowa, elegancka stylistyka ultracienkiej obudowy
 • łatwa, intuicyjna obsługa poprzez dotykowy ekran
 • duży i czytelny wyświetlacz o wysokim kontraście
 • funkcje rozrywkowe (odtwarzacz mp3, przeglądarka zdjęć)
 • łatwa instalacja w pojeździe
 • planowanie podróży z wieloma punktami pośrednimi
 • automatyczna optymalizacja trasy, rozwiązuje tzw. "problem komiwojażera"
 • szybka odpowiedź na pytania ?Gdzie jestem??, ?Gdzie jest mój samochód??
 • możliwość pracy poza samochodem
 • zobacz gdzie byłeś- Dziennik podróży
 • bardzo wysoka jakość wykonania
 • Bluetooth - bezprzewodowa obsługa telefonu komórkowego
 • nadajnik FM - współpraca z systemem car audio bez dodatkowych kabli
 • aktualne informacje o korkach, objazdach, fotoradarach, itp. (w wybranych regionach europy)

Cechy NUVI 760 Europe GP

 • wymiary 122 x 76 x 20
 • wielkość ekranu 4.3 cala
 • rozdzielczość 480 x 272 px
 • waga 190 g
 • czas pracy do 5 h na baterii
 • wbudowana antena GPS o wysokiej czułości
 • Garmin Lock - blokada w przypadku kradzieży
 • mapa w widoku "z lotu ptaka" lub w perspektywie
 • nawigacja do celu zakręt po zakręcie, komunikaty głosowe poprzez wbudowany głośnik, złącze audio lub nadajnik FM
 • TTS - wypowiadanie nazw ulic (dostępne w wybranych językach)
 • klawiatura ekranowa - Qwerty
 • obsługa przewodnika podróżnego i językowego
 • przelicznik walut, odtwarzacz multimedialny, przeglądarka pików graficznych
 • wbudowana pomoc kontekstowa
 • wbudowane mapy szczegółowe: City Navigator - Europa Zachodnia i Środkowo-Wschodnia oraz GPMapa 2008.4 (bardzo szczegółowa mapa Polski)
 • wbudowany moduł Bluetooth do współpracy z kompatybilnym telefonem komórkowym
 • wbudowany nadajnik FM
 • kabel zasilania z gniazda zapalniczki wraz z odbiornikiem komunikatów drogowych GTM 21
 • pamięć do 500 punktów ulubionych, 10 tras z wieloma punktami pośrednimi
 • dziennik podróży (10000 punktów śladu)

Opis techniczny nuvi 760

Cechy zewnętrzne

Wymiary 12.2 x 7.6 x 2.0 cm
Rozmiar wyświetlacza 9.7 x 5.7 cm, przekątna 4.3 cala (10.9 cm)
Rozdzielczość 480 x 272 pikseli
Typ wyświetlacza dotykowy, kolorowy WQVGA TFT z powłoką antyrefleksyjną i białym
Waga 176 g
Typ baterii wbudowany akumulator litowo-jonowy
Czas pracy na baterii do 5 godzin
Wodoodporny Brak, IPX0
Odbiornik wysokiej czułości Tak, MCX
Wersja RoHS Tak

Mapy i pamięć

Mapa bazowa Tak, Atlantic Routable
Wgrywanie map dodatkowych Tak, w pamięci wewnętrznej lub n
Slot kart pamięci Tak, SD
Waypointy 500 punktów
Trasy 10 z wieloma punktami pośrednimi
Wbudowana pamięć 1,85 GB
Mapy zainstalowane fabrycznie Tak, City Navigator Europe

Funkcje

Komunikaty głosowe Tak (poprzez wbudowany głośnik,
Wypowiadanie nazw ulic Tak
Rozpoznawanie mowy Nie
Widok mapy 3d Tak
Automatyczne porządkowanie kolejności punktów pośrednich (optymalizacja trasy) Tak
Automatyczna rekalkulacja trasy (po zjechaniu z wytyczonej trasy lub z użyciem opcji objazd) Tak
Wybór typu trasy Tak
Omijanie tras Tak
Bluetooth Tak
Fm Traffic Tak
XM Navtraffic Nie
MSN Direct Tak
Where am I? Tak
Lokalizator samochodów Tak
Odtwarzacz MP3 Tak
Odtwarzacz audiobooków Tak
Ikony pojazdów (konfigurowalne) Tak
Czas na świecie Tak
Ekran dotykowy Tak
Klawiatura qwerty Tak
Pilot zdalnego sterowania Nie
Nadajnik FM Tak
Gniazdo słuchawkowe Tak
Wyznaczanie aktualnej pozycji Nie
Garmin Lock Tak
Przyjazny motocyklom Nie
Obsługa baz własnych punktów POI Tak, import z plików CSV lub GPX
Przeglądarka obrazów Tak
Dodatkowe

Połączenie z PC odbywa się w trybie pamięci masowej, stąd urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows 2000 i nowszymi oraz systemami MacOS X 10.4 i nowszymi.

Choć nowe urządzenia serii nüvi 7xx, wprowadzone na rynek w 4 kwartale 2007 roku, do złudzenia przypominają zewnętrznie nieco starszą linię nüvi 2xxW, to w praktyce urządzenia te znacząco różnią się funkcjonalnością. nüvi 760 jest jednym z najwyższych modeli w tej linii, wyposażonym fabrycznie w szczegółową mapę Europy - City Navigator.

Nowe nuvi posiada panoramiczny ekran o przekątnej 4,3 cala, posiadający bardzo wydajne, białe podświetlenie. Dzięki temu, użytkownik nie musi się martwić o czytelność ekranu - prezentowane na nim dane są widoczne nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Zewnętrznie nüvi 7xx posiada stylistykę obudowy przeniesioną z linii 2xx, przy czym zmieniony został sposób mocowania urządzenia w pojeździe. Obecnie, w nowych urządzeniach, zastosowano bowiem uchwyt umożliwiający zasilanie urządzenia nie bezpośrednio poprzez gniazdo w samym urządzeniu, a poprzez uchwyt, podobnie jak w serii nüvi 6xx. Dzięki temu instalacja urządzenia w pojeździe jest szybka i bezproblemowa - wystarczy włożyć urządzenie do uchwytu posiadającego kabel zasilający z gniazda zapalniczki i można ruszać w drogę. Sam kabel zasilający został zintegrowany z odbiornikiem komunikatów drogowych TMC, tak więc użytkownik nie musi się martwić o dodatkowe urządzenia zewnętrzne. Dzięki zastosowaniu całkowicie wbudowanej anteny, obudowa urządzenia ma niewielką głębokość, a dla wymagających użytkowników pozostawiono możliwość zastosowania anteny zewnętrznej, dołączanej do złącza MCX.

nuvi 760 posiada wszystkie dotąd znane funkcje nawigacyjne, które jednak dodatkowo rozszerzono m.in. o możliwość wcześniejszego planowania tras przed podróżą. W nowym urządzeniu planowana trasa zawierać może wiele punktów pośrednich, które mogą zostać automatycznie pososrtowane w celu uzyskania optymalnej trasy przejazdu. Trasy te mogą być również przechowywane w pamięci urządzenia na potrzeby późniejszego ich użycia, co było dotąd funkcją zarezerwowaną dla urządzeń klasy wyższej. W czasie przemieszczania się po zaplanowanej trasie, nüvi rejestruje również ślad podróży, który wykorzystany być może np. do analizy pokonanej drogi za pomocą oprogramowania na PC.

Urządzenia serii nüvi 7xx udostępniają również kilka zupełnie nowych funkcji. Wśród nich m.in. dostępna jest funkcja informowania kierowcy o dopuszczalnych prędkościach na autostradzie. Nieco bardziej użyteczną funkcją okazać się może automatyczne zapamiętywanie przez urządzenie miejsca zaparkowania pojazdu - przy wyjmowaniu nüvi z uchwytu samochodowego nüvi zapamiętuje to miejsce i umożliwia powrót do pojazdu np. z pieszej wycieczki po nieznanym mieście. Nowe nüvi udostępnia również funkcję "Gdzie jestem?", wskazującą dokładne koordynaty punktu w którym się znajdujemy, jak również lokalizacje najbliższych hoteli, szpitali, stacji benzynowych, itp.

Nawigacja z użyciem nuvi 760 odbywa się analogicznie do innych urządzeń. Po zaplanowaniu trasy podróży, urządzenie prowadzi kierowcę zakręt po zakręcie, wspierając go graficznymi instrukcjami wyświetlanymi na mapie (płaskiej lub w perspektywie) oraz za pomocą komunikatów głosowych (w wybranych językach dostępne są również komunikaty TTS, wymawiające nazwy ulic po których należy się poruszać). Jeśli urządzenie pracuje na terenie, gdzie dostępne są informacje drogowe TMC, nüvi może zaplanować alternatywną trasę przejazdu w stosunku do wcześniej wykorzystywanej, aby ominąć np. korki czy miejsca przebudowy dróg. Użytkownik ma również do wyboru szereg ustawień związanych z nawigacją - typ trasy, typ pojazdu czy też typu obiektów unikanych w planowanych trasach (drogi nieutwardzone, drogi płatne, itp).

Urządzenie oferuje również szereg funkcji dodatkowych, mniej istotnych z punktu widzenia samej nawigacji: odtwarzacz plików mp3 (z możliwością wykorzystania list odtwarzania), przeglądarkę zdjęć, przeliczniki walut i jednostek, obsługę opcjonalnego przewodnika podróżnego, itp.

nuvi 760 posiada również wbudowane dwa moduły do komunikacji bezprzewodowej z urządzeniami zewnętrznymi. Pierwszym z nich jest moduł Bluetooth, zapewniający łączność z kompatybilnym telefonem komórkowym, dzięki czemu urządzenie przejąć może rolę zestawu głośnomówiącego. Z poziomu nüvi możliwe jest wówczas przeglądanie spisu telefonów, list połączeń odebranych, nieodebranych i ostatnio wykonanych, czy też nawiązanie połączenia telefonicznego z obiektem znalezionym w bazie punktów POI (np. hotelem) bezpośrednio z ekranu nüvi. Urządzenie zapewnia również możliwość obsługi komunikacji SMS. Drugim z modułów jest nadajnik FM, dzięki któremu wszystkie dźwięki generowane przez urządzenie, mogą być odsłuchiwane poprzez system car-audio zainstalowany w pojeździe. Wystarczy jedynie odnaleźć wolną częstotliwość (ręcznie lub automatycznie), a odtwarzana muzyka z plików mp3, czy też komunikaty nawigacyjne słyszalne będą poprzez głośniki zainstalowane w samochodzie. Do automatycznego wyszukiwania wolnych częstotliwości urządzenie wykorzystuje odbiornik komunikatów drogowych, a następnie sugeruje częstotliwość jaką należy wybrać w radioodbiorniku zainstalowanym w pojeździe.

Urządzenie jest również przygotowane do obsługi baz własnych punktów POI, instalowanych w jego pamięci za pomocą oprogramowania POI Loader. Punkty takie mogą być wykorzystane jako punkty ostrzegawcze, gdzie zbliżenie się do nich na określoną odległość lub też przekroczenie założonej prędkości spowoduje wywołanie alarmu dźwiękowego i wizualnego. Bazy własnych punktów POI są dostępne w wielu miejscach w internecie, a najczęściej wykorzystywane są do ostrzegania kierowcy przez fotoradarami.

nuvi 760 posiada dużą pamięć wewnętrzną (ok. 2 GB), w której przechowywane są m.in. fabrycznie zainstalowane mapy Europy. Pamięć ta wykorzystana może być również na mapy dodatkowe, jak i inne pliki (np. mp3, czy zdjęcia), a gdy okaże się ona niewystarczająca łatwo można ją rozszerzyć za pomocą wbudowanego slotu kart pamięci SD. Dostęp do zawartości obu pamięci z pozoimu komputera PC jest realizowany na zasadzie wymiennej pamięci masowej, czyli w systemie operacyjnym PC po podłączeniu urządzenia dostępne są dwa dodatkowe dyski. Zastsowanie takiego typu połączenia z komputerem wymusza stosowanie systemów operacyjnych Widnows 2000 i nowszych lub też MacOS X 10.4 i nowszych.

Wersja GPMapa 2008.4 zawiera następujące dane mapowe:

 • ponad 2,2 miliona punktów adresowych (dokladnie 2 285 490)
 • 2829 szczegółowych planów miast i miejscowości, w tym 2602 planów z adresami i 227 planów tylko z nazwami ulic
 • 405 980 km dróg, w tym 307 044 km dróg asfaltowych i 98 936 km dróg gruntowych.
 • 146 033 obiektów użyteczności publicznej (POI), w tym fotoradary oraz "Czarne Punkty".
 • 44 miasta zawieracjące obrysy budynków: (Augustów, Bartoszyce, Białystok, Brodnica, Bydgoszcz, Bytom, Chełmno, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Giżycko, Gorzów Wielkopolski, Iława, Katowice, Kętrzyn, Kielce, Kościerzyna, Kraków, Krosno Odrzańskie, Lublin, Łódź, Mrągowo, Myślenice, Olkusz, Olsztyn, Ostróda, Poznań, Pruszcz Gdański, Radom, Reda, Rzeszów, Sopot, Starogard Gdański, Szczecin, Szczytno, Tarnów, Tczew, Warszawa, Wieliczka, Wrocław, Września, Zabrze, Zielona Góra)

GPMapa 2008.4 jest kompatybilna z mapą City Navigator Europe 2009.1. Oznacza to, że możliwy jest płynny przejazd przez granicę Polski bez konieczności przełączania map, z GPMapy na City Navigator Europe.

W pakiecie standardowym dostarczane są: urządzenie nuvi 760 z fabrycznie zainstalowaną mapą City Navigator Europe 2008, GPMapa 2008.4, uchwyt samochodowy z przyssawką, kabel zasilający z gniazda zapalniczki zintegrowany z odbiornikiem komunikatów drogowych TMC, przyklejana podstawka na kokpit dla uchwytu z przyssawką (opcjonalna wersja montażu urządzenia), kabel USB, pokrowiec i instrukcja obsługi.

 
 
Oceń produkt:
46
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu