Wiadomości / Nowości / Nowe nawigacje TomTom serii Start 20

Nowe nawigacje TomTom serii Start 20

2011-05-24 19:27  komentarze: 0
tagi: gpsnawigacjatomtom
ocena:
 


TomTom wprowadził nowe urządzenia z serii Start 20, przeznaczonej dla początkujących użytkowników. Tę serię charakteryzują większe rozmiary ekranów i nowy system operacyjny.

Seria TomTom Start 20 daje kierowcom wyraźniejszy i wygodniejszy widok wyznaczonej trasy. Jest to możliwe dzięki większemu wyborowi rozmiarów ekranów: 4.3’’ i 5’’. Nowe modele zostały zaprojektowane tak, by były jeszcze bardziej bezpieczne i praktyczne. Czujnik orientacji wbudowany w urządzenia, w połączeniu z w pełni zintegrowanym uchwytem, pozwala kierowcom przymocować urządzenie do deski rozdzielczej tak, aby widok ekranu automatycznie obrócił się o 180 stopni. Montaż urządzenia do deski rozdzielczej wymaga jedynie użycia dodatkowych płytek montażowych.

 TomTom wzbogacił mapy serii Start 20 o dwa miliony kilometrów nowych dróg, wliczając drogi na obszarach wiejskich, rozbudowane grafiki dla obszarów zabudowanych, występowanie zbiorników wodnych oraz lasy. Mapy zawierają dwa razy więcej Użytecznych Miejsc (POI) niż w poprzednich wersjach, a opisy poszczególnych punktów są bogatsze – zawierając takie informacje jak numery telefonów i godziny otwarcia. Mapy wspierane są przez technologię IQ Routes, która dostarcza kierowcom wiarygodnych danych dotyczących godziny przyjazdu.

 Możliwość dodania ostrzeżenia o fotoradarach dla kierowców oraz menu awaryjne Pomocy! dostarcza natychmiastowo kierowcom informacji o lokalnych służbach ratowniczych. To jest wszystko, co potrzebuje początkujący użytkownik nawigacji.

 Dodatkowe funkcje:

  • Zaawansowany asystent pasa ruchu wyraźnie wskazuje który pas należy zająć przy dojeździe do skrzyżowania, aby nie ominąć skrętu. Dodatkowo obraz 3D sprawia, że
  • Asystent Parkowania pomaga znaleźć najbliższy parking przy miejscu docelowym lub na trasie.
  • Wypowiadanie na głos nazw ulic pozwala kierowcom koncentrować się na jeździe i jeszcze prościej wskazywać nadchodzące zakręty.
  • Często wybierane miejsca docelowe – łatwy dostęp do wcześniej wybranych, często powtarzających się miejsc docelowych i dodanie własnego komentarza do tych miejsc.
  • My TomTom – seria Start 20 wykorzystuje MyTomTom – aplikację online od TomTom, która ułatwia aktualizowanie urządzeń. Dodatkowo umożliwia w prosty sposób dodawanie nowych Użytecznych Miejsc (POI)
  • Wbudowane wejście na kartę pamięci Micro SD, które umożliwi kierowcy dostęp do jeszcze bogatszych treści w przyszłości. Nowe usługi będą dostępne po aktualizacji oprogramowanie planowanego na lato 2011.
 
 
Oceń artykuł:
246
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu