Wiadomości / Nowości / GPS na każde warunki - Garmin Montana

GPS na każde warunki - Garmin Montana

2011-05-19 08:20  komentarze: 0
tagi: garmingpsmontananawigacja
ocena:
 
Garmin, największy na świecie producent nawigacji GPS, wprowadza na rynek wszechstronne przenośne urządzenie GPS o nazwie Montana.

Garmin Montana to nic innego, jak wszechstronna nawigacja GPS, z którą będzie można wybrać się tak naprawdę wszędzie - od samochodu, poprzez rowery, na wycieczkę w góry, nawet da sobie radę na morzu.

Montana została zaprojektowana tak, żeby bez najmniejszych problemów sprostać nawet najtrudniejszym warunkom atmosferycznym i terenowym - powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. - Nareszcie mamy wszechstronną nawigację, która sprawdzi się zarówno na wodzie jak i na lądzie. Montany można używać pływając łodzią, przemierzając trudnodostępne tereny pojazdem ATV, podczas wypraw górskich, czy po prostu w mieście, szukając drogi do najbliższego sklepu spożywczego - dodał Szałamacha.

Najnowsza nawigacja Garmin jest wodoodporna i przystosowana do pracy w kurzu oraz błocie, także w trakcie podłączenia do dodatkowego źródła zasilania. Łatwy montaż w samochodzie, na motorze lub quadzie, możliwość skorzystania z alternatywnego źródła zasilania to niewątpliwe zalety tego wszechstronnego urządzenia. Z wykorzystaniem map City Navigator Montana obsługuje również funkcję komend głosowych, dzięki czemu poprowadzi nas po drogach jak nawigacja samochodowa. Może być również doskonałym towarzyszem pieszych wędrówek lub podczas biegania. Wystarczy tylko podłączyć słuchawki do wyjścia audio 3.5 mm aby usłyszeć komendy głosowe.

Montana, dzięki praktycznie nieograniczonej możliwości korzystania z całej oferty map Garmina, gwarantuje szerokie pokrycie obszarów wodnych i lądowych - ze szczególnym uwzględnieniem sieci dróg. Ponadto, po wykupieniu subskrypcji, użytkownicy mogą pobierać szczegółowe zdjęcia satelitarne wybranych obszarów udostępnione w ramach systemu BirdsEye. Montana jest dodatkowo kompatybilna z darmowym oprogramowaniem Custom Maps, dzięki któremu możemy przekonwertować papierowe lub elektroniczne mapy do formatu zgodnego z nawigacją Garmina.

Montana przystosowana jest do działania z dodatkowym źródłem zasilania, dzięki czemu został znacznie wydłużony czas pracy. Oprócz standardowego, litowo-jonowego ogniwa, które zapewnia do 16 godzin pracy, można też skorzystać z trzech zwykłych baterii typu AA co da nam kolejne 22 godziny swobodnego używania nawigacji Garmin w terenie.

Montana, dzięki wsparciu dla formatu GPX, umożliwia swobodną zabawę w geocaching. Po skopiowaniu do pamięci urządzenia odpowiednich plików mamy dostęp do kluczowych informacji dotyczących skrytki, w tym danych na temat lokalizacji, ukształtowania terenu, poziomu trudności, podpowiedzi i opisów. A wszystko to bez konieczności ręcznego wyznaczania współrzędnych i korzystania z papierowych wydruków. Geocaching z nawigacją Montana dostarczy nam jeszcze więcej przyjemności i zabawy. Aby pobrać informacje na temat skrytek zlokalizowanych na całym świecie wystarczy odwiedzić darmowy serwis społecznościowy OpenCaching.com.

Nietypowym dla nawigacji GPS, ale szalenie ciekawym rozwiązaniem, jest aparat o rozdzielczości 5-megapiskeli. Każde zdjęcie wykonane za pomocą nawigacji Montana będzie wzbogacone o informacje odnośnie współrzędnych geograficznych (geotagging). Dzięki temu będziemy mogli wrócić do wcześniej odwiedzonych i sfotografowanych lokalizacji. Ponadto Montana, za sprawą wbudowanego czytnika kart pamięci microSD, doskonale sprawdzi się jako przenośna przeglądarka zdjęć wykonanych za pomocą innych urządzeń.

Najważniejsze cechy to:

  • odporna na wstrząsy i praktyczna konstrukcja, umożliwiająca montaż w dowolnych pojazdach,
  • podwójny system zasilania bazujący na wbudowanym akumulatorze oraz standardowych bateriach AA,
  • duży, 4-calowy, dotykowy ekran zapewniający pracę w płaszczyźnie poziomej i pionowej,.
  • wbudowany barometryczny wysokościomierz, trzyosiowy kompas oraz aparat cyfrowy z funkcją autofocus i matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli.
 
 
Oceń artykuł:
245
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu