Zmień rozmiar czcionki


Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Array ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ma ktoś takie urządzenie?
Post: 21 lis 2009, o 13:30 

Rejestracja: 8 lis 2009, o 17:38
Posty: 11
Tak ciekawy temat, a tu żadnych opinii!:) Pozwolę sobie zacząć dyskusję - zakładam, że urządzenia do monitorowania pojazdów to takie sprytne urządzonka szpiegowskie;) Zastanawiam się tylko, czy można je zamontować w każdym samochodzie? Mam znajomego, który miał taki monitoring, ale w najnowszym Bentleyu...a czy np. takie skromne 7letnie Daewoo Nubira również pozwoli na zamontowanie takiego urządzenia? No i czy konieczne jest w takim razie posiadanie nawigacji? Nie wiem, do czego się tego czipa podłącza, stąd to może i naiwne pytanie;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ma ktoś takie urządzenie?
Post: 25 lis 2009, o 02:53 

Rejestracja: 12 lis 2009, o 15:54
Posty: 10
Też niestety nie dysponuje takim sprzętem, ale kumpel zamontował sobie coś takiego w BMW. Z tego co mówił, to urządzenie, oprócz monitorowania pozycji i prędkości samochodu, pokazuje także jego aktualny stan. Widzisz np. czy autko ma otwarte czy zamknięte drzwi, albo, które światła są włączone w danym momencie. Bardzo fajne urządzenie, ale nie jestem w stanie określić, czy nadaje się do każdego typu samochodów.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ma ktoś takie urządzenie?
Post: 25 lis 2009, o 09:42 

Rejestracja: 12 lis 2009, o 18:01
Posty: 10
Z tego co mi wiadomo, takie urządzenie doskonale sprawdza się w celach kontrolowania pracy kierowców tirów. Tak jak kolega pisze wyżej, oprócz tych funkcji, urządzenie wyposażone jest w wejścia analogowe, które służy do pomiaru napięć, prądów (np. stan akumulatora), częstotliwości (obroty silnika) czy poziomu paliwa. Urządzenie umożliwia również komunikację z takimi urządzeniami jak np. czytnik kart identyfikacyjnych kierowcy.
W przypadku podłączenia urządzenia, mamy możliwość dokładnego rozliczenia czasu pracy kierowcy, rozliczania z zużytego paliwa, czy przejechanych przez niego km. Zyskujemy też większą kontrolę nad pojazdem, bo w każdej chwili można sprawdzić który kierowca aktualnie prowadzi pojazd oraz gdzie się znajduje.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ma ktoś takie urządzenie?
Post: 27 lis 2009, o 05:21 

Rejestracja: 15 lis 2009, o 02:21
Posty: 11
To powinno również służyć do namierzania skradzionego pojazdu, ale z tego co wiem złodzieje już znaleźli rozwiązanie i w tej kwestii. Ponoć są jakieś urządzenia, które zakłócają pracę tych do monitorowania i traci się sygnał. Na niektórych forach kierowcy pytają o nie, żeby oszukiwać szefa w pracy. Bardzo pomysłowy naród...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ma ktoś takie urządzenie?
Post: 30 lis 2009, o 20:28 

Rejestracja: 7 lis 2009, o 17:00
Posty: 9
W ten sposób monitorowana jest też praca policji. Właściwie każdy ruch radiowozu jest rejestrowany, raczej nie ma mowy o tym, że gliniarz sobie wyskoczy za miasto do ulubionej cukierni po rogala, kiedy ma znajdować się w miejscu wypadku na przykład ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ma ktoś takie urządzenie?
Post: 10 gru 2009, o 15:26 

Rejestracja: 9 lis 2009, o 21:28
Posty: 9
Forumowiczka polemizowałbym z Twoją opinią :):) Ze sprawdzownych źródeł wiem, że to nie do końca tak jest...Ale wracając do tematu, czytam wasze opini i utwierdzam się w przekonaniu, że jest to bardzo fajna sprawa...tylko jedno małe pytania-jakiego rzędu to sa koszty, instalacja takiego systemu?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ma ktoś takie urządzenie?
Post: 15 gru 2009, o 16:55 

Rejestracja: 15 gru 2009, o 16:47
Posty: 5
Widziałam gdzieś w necie coś takiego, ale było trochę drogawe jak na nasze polskie realia. Fajnie by było mieć taki sprzęt, nie wiem czy przydałby się do czegoś, ale na nowe bajery zawsze jest popyt - tak było z laptopami, komórkami, to teraz nadeszła kolej na urządzenia monitorujące:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ma ktoś takie urządzenie?
Post: 23 paź 2012, o 13:17 

Rejestracja: 23 paź 2012, o 13:15
Posty: 2
czy ktoś może sprawdzał jak działa urządzeni firmy Flotis...
czekam na recenzję


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ma ktoś takie urządzenie?
Post: 24 paź 2012, o 13:18 

Rejestracja: 24 paź 2012, o 13:11
Posty: 1
ja sprawdzałem. mamy z bratem firmę i zdecydowaliśmy się na monitoring Flotis właśnie. całkiem fajna sprawa, jest bardzo pomocny w ogarnięciu spraw związanych z flotą. możesz drukować raporty, podgladać różne statystyki, importować dane z kart paliwowych. przede wszystkim masz czarno na białym gdzie był w danym momencie twój pracownik, czy nie wyjechal za swoją strefę. od razu widzisz jak faktycznie twoi pracownicy przykładają się do pracy.
sam monitoring jest dość intuicyjny w obsłudze, więc nie powinieneś miec problemów.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ma ktoś takie urządzenie?
Post: 5 cze 2013, o 09:51 

Rejestracja: 5 cze 2013, o 09:49
Posty: 1
a co w sytuacji gdy pracownik jest poza autem, jak sprawdzic czy nie chodzi sobie po galeriach zamiast załatwiać sprawy firmowe


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Array ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna


Kto jest online


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
610nm Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
akuna

Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl