Produkty / Garmin eTrex Summit HC

Garmin eTrex Summit HC

2010-09-23 09:49  komentarze: 0
tagi: etrexgarmingpsnawigacja
Cena: 799,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 


Korzyści z eTrex Summit HC

 • bardzo czytelny, kolorowy wyświetlacz
 • możliwość nawigowania do wskazanego punktu na wbudowanej mapie bazowej Europy
 • możliwość pracy w warunkach mocno utrudnionego kontaktu z satelitami lub jego braku, np. w gęstym lesie, pod nawisem skalnym
 • dokładny pomiar ciśnienia i wysokości
 • wskazanie kierunku nawet bez kontaktu z satelitami, np. w gęstym lesie
 • możliwość nawigowania w oparciu o mapy szczegółowe
 • możliwość nawigowania po drogach ?zakręt po zakręcie?
 • kieszonkowe wymiary urządzenia
 • ultralekka waga
 • bardzo łatwa obsługa
 • wysoka jakość wykonania
 • możliwość pracy w każdych warunkach pogodowych

Cechy eTrex Summit HC

 • wymiary: 107 x 56 x 30 mm
 • wyświetlacz - 43 x 33 mm, rozdzielczość 176x220 px,
 • waga 156g z bateriami
 • moduł GPS o wysokiej czułości
 • wbudowany kompas elektroniczny
 • wbudowany sensor barometryczny
 • wbudowana bazowa mapa drogowa Europy
 • obsługa map szczegółowych zapisanych w pamięci wewnętrznej urządzenia
 • pamięć wbudowana: 24MB
 • czas pracy: do 14 godziny
 • wodoszczelność IPX7 (30 min. pod wodą przy zanurzeniu 1m)
 • temperatura pracy: - 15 do 70°C
 • zapis 20 śladów podróży, z funkcją powrotu po śladzie, w pamięci wewnętrznej urządzenia, oraz dużo większej liczby na kartach microSD
 • możliwość budowania do 50 tras po 250 punktów
 • pomiar czasu, prędkości i odległości do celu podróży
 • kalendarz najlepszych pór połowów i polowań
 • zasilanie: 2 baterie alkaliczne AA lub z gniazda zapalniczki

Opis techniczny eTrex Summit HC    

Cechy fizyczne

 

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB:

10.7 x 5.6 x 3.0 cm

Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS:

3.3 x 4.3 cm

Rozdzielczość wyświetlacza, SZER x WYS:

176 x 220 pikseli

Typ wyświetlacza:

TFT, 256 kolorów, podświetlany

Waga:

156 g z bateriami

Bateria:

2 baterie AA

Czas pracy na baterii:

do 14 godzin

Wodoszczelność:

Tak, IPX 7

Moduł GPS wysokiej czułości:

Tak

Złącze anteny zewnętrznej:

Nie

Porty I/O:

1 x USB

Antena wbudowana:

Tak, typu patch

Mapy i Pamięć

 

Mapa bazowa:

Tak, Atlantic Highway

Mapy zainstalowane fabrycznie:

Nie

Możliwość instalacji map dodatkowych:

Tak, w pamięci wewnętrznej

Pamięć wbudowana:

24 MB

Slot kart pamięci:

Nie

Pamięć waypointów:

500

Trasy:

50

Ślad aktywny:

10000 punktów

Ślady zapisane:

10

Cechy funkcjonalne

 

Automatyczne wyznaczanie tras:

Nie

Obsługa baz własnych punktów POI:

Tak, import z plików CSV lub GPX z użyciem oprogramowania POI Loader

Alarm punktów niebezpiecznych / fotoradarów:

Tak, wymaga instalacji własnych POI

Alarmy dźwiękowe:

Tak

Wbudowany kompas elektroniczny:

Tak

Wysokościomierz barometryczny:

Tak

Tryb Geocache:

Tak

Gry terenowe:

Tak

Kalendarz pór połowów i polowań:

Tak

Ekran słońca i księżyca:

Tak

Krzywe pływów:

Nie

Funkcja pomiaru pola powierzchni:

Tak

eTrex Summit HC mimo zbieżnego nazewnictwa z dotychczasowym modelem, jest urzadzeniem oferującym znacznie wyższą funkcjonalność niż dotąd. Urządzenie to jest przedstawicielem nowej grupy urządzeń serii eTrex, wprowadzonych na rynek przez firmę Garmin w lipcu 2007 roku. Summit HC otrzymał nowy, wysokiej czułości, moduł GPS, który zapewnia bezproblemową pracę urządzenia w każdych warunkach. Zastosowanie tego modułu spowodowało jednak skrócenie czasu pracy na komplecie baterii (2 baterie AA) do maksymalnie 14 godzin. Nowy Summit otrzymał również kolorowy wyświetlacz, a także wbudowaną mapę bazową i 24 MB pamięci wbudowanej dla map dodatkowych.

Nowy eTrex Summit HC wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz TFT, zapewniający prezentację informacji w 256 kolorach. Zewnętrznie urządzenie to odróżnia się od poprzednika nieco szerszą obudową, co jest następstwem zastosowanie innego wyświetlacza. Na bokach obudowy rozmieszczone zostały również przyciski przeznaczone do obsługi tego urządzenia. Dodatkowo na panelu frontowym ponad wyświetlaczem umieszczony został dobrze już znany clisktick, zapewniający wygodną obsługę urządzenia. Obudowa eTrex Summit HC zapewnia pełną wodoszczelność wg standardu IPX 7, czyli wytrzymuje zanurzenie do 1 metra na czas 30 minut. Urządzenie to otrzymało również port USB do wymiany danych z komputerem PC.

eTrex Summit HC posiada wbudowaną mapę bazową, która jednak nie umożliwia automatycznego planowania tras do nawigacji w oparciu o sieć drogową. Podobnie sytuacja wygląda w zakresie map dodatkowych, które instalowane mogą być we wbudowanej pamięci o pojemności 24 MB. Urządzenie co prawda akceptuje wszystkie typy map (drogowe, topograficzne i morskie BlueChart), jednak w każdej formie nawigacji planowanie tras odbywać się musi ręcznie, z wykorzystaniem obiektów tych map lub waypointów jako punktów pośrednich, łączonych linią prostą. eTrex Summit HC pozwala na zapisywanie w swojej pamięci takich danych użytkownika jak waypointy, zaplanowane trasy, czy zarejestrowane ślady podróży. Dane te mogą być również przesyłane (w obie strony) do kompatybilnego oprogramowania zainstalowanego na PC. Oprócz nawigacji wg trasy, urządzenie udostępnia również funkcje nawigacji w linii prostej do wybranego celu (nawigacja GoTo), a także nawigacji w oparciu o zarejestrowany wcześniej ślad podróży (TrackBack).

Podobnie jak poprzednik, również nowy model Summit HC posiada wbudowane dodatkowe sensory. Urządzenie to wyposażono w sensor ciśnienia, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z dokładnych pomiarów ciśnienia atmosferycznego oraz wysokości nad poziomem morza obliczanej na jego podstawie, jak również w sensor kierunku, zapewniający prawidłowe wskazania kursów i namiaru również w trakcie postoju (odbiorniki GPS bez tego sensora muszą znajdować się w ruchu, aby poprawnie określić kierunki). Oba sensory do poprawnej pracy wymagają wstępnej kalibracji, którą zaleca się wykonywać przy każdej wymianie baterii.

Menu ekranowe nowego Summita zostało zmienione na menu okienkowe, obsługiwane w głównej mierzez za pomocą clicksticka na panelu czołowym. Użytkownik skorzystać może z ekranu satelitów (prezentuje aktualny układ satelitów i siłę odbieranych sygnałów), ekranu mapy (widoczne są na nim również waypointy i ślady zarejestrowane przez użytkownika, a także zaplanowane trasy w trakcie nawigacji), ekranu kompasu wskazującego m.in. kierunek do celu oraz ekranu liczb, na którym wyświetlane są przydatne dla użytkownika dane cyfrowe. Ze względu na zastosowanie sensora ciśnienia, dostępny jest również dedykowany ekran, na którym dostępne są graficznie prezentowane profile wysokości przebytej podróży jak również zmian ciśnienia w funkcji czasu. Dodatkowo dostępne jest menu główne, z poziomu którego możliwe jest zarządzanie danymi użytkownika jak również zmiana ustawień systemowych, czy skorzystanie z dodatkowych funkcji urządzenia. Wśród tych dodatkowych funkcji znaleźć można kalkulator pór połowów i polowań (informujący o dogodnych porach do połowów w określonej lokalizacji), a także ekran Słońca i Księżyca, prezentujący pory ich wschodu i zachodu oraz fazę księżyca, czy też funkcję pomiaru areału. Urządzenie wyposażono również w funkcje rozrywkowe, wśród których znaleźć można gry terenowe oraz dedykowaną funkcję dla potrzeb geocache, ułatwiającą poszukiwanie dotąd nieznaleionych i zarządzanie znalezionymi skarbami Geocache.

Dzięki zastosowaniu nowego typu menu ekranowego, znacznemu rozszerzeniu uległy możliwości konfiguracji urządzenia. Niemal każdy z ekranów posiada bowiem możliwość zmiany ilości, wielkości i zawartości pól danych na nim wyświetlanych, a zawierających dane cyfrowe. Dodatkowo możliwa jest zmiana sekwencji wyświetlanych ekranów (użytkownik decyduje z których ekranów będzie korzystał), zmiana kolorystyki menu ekranowego, czy też konfiguracja dźwięków alarmowych generowanych przez urządzenie.

W zakresie funkcji alarmowych Summit HC przygotowany został do obsługi baz własnych punktów POI, które instalowane mogą być w urządzeniu z użyciem darmowego oprogramowania POI Loader. Punkty takie mogą posiadać przypisane wartości alarmów limitu prędkości lub zbliżenia, których przekroczenie spowoduje automatyczne wywołanie odpowiedniego komunikatu na ekranie urządzenia jak również wybranego przez użytkownia w ustawieniach systemowych dźwięku alarmowego.

W pakiecie standardowym dostarczane są: eTrex Summit HC, smycz, oprogramowanie MapSource Trip&Waypoint Manager, kabel GPS-PC (USB) oraz instrukcja obsługi.

 
 
Oceń produkt:
97
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu