Produkty / Garmin eTrex Venture HC

Garmin eTrex Venture HC

2010-09-23 09:42  komentarze: 0
tagi: etrexgarmingpsnawigacja
Cena: 619,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 


Korzyści z eTrex Venture HC

 • bardzo czytelny, kolorowy wyświetlacz
 • możliwość nawigowania do wskazanego punktu na wbudowanej mapie bazowej Europy
 • możliwość pracy w warunkach mocno utrudnionego kontaktu z satelitami lub jego braku, np. w gęstym lesie, pod nawisem skalnym
 • możliwość nawigowania w oparciu o mapy szczegółowe
 • kieszonkowe wymiary urządzenia
 • ultralekka waga
 • bardzo łatwa obsługa
 • wysoka jakość wykonania
 • możliwość pracy w każdych warunkach pogodowych

Cechy eTrex Venture HC

 • wymiary: 107 x 56 x 30 mm
 • wyświetlacz - 43 x 33 mm, rozdzielczość 176x220 px,
 • waga 156g z bateriami
 • moduł GPS o wysokiej czułości
 • wbudowana bazowa mapa drogowa Europy
 • obsługa map szczegółowych zapisanych w pamięci wewnętrznej urządzenia
 • pamięć wbudowana: 24MB
 • czas pracy: do 14 godziny
 • wodoszczelność IPX7 (30 min. pod wodą przy zanurzeniu 1m)
 • temperatura pracy: - 15 do 70°C
 • zapis 20 śladów podróży, z funkcją powrotu po śladzie, w pamięci wewnętrznej urządzenia
 • możliwość budowania do 50 tras po 250 punktów
 • pomiar czasu, prędkości i odległości do celu podróży
 • kalendarz najlepszych pór połowów i polowań
 • zasilanie: 2 baterie alkaliczne AA lub z gniazda zapalniczki

Dane technicze eTrex Venture HC    

Cechy fizyczne

 

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB:

10.7 x 5.6 x 3.0 cm

Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS:

3.3 x 4.3 cm

Rozdzielczość wyświetlacza, SZER x WYS:

176 x 220 pikseli

Typ wyświetlacza:

TFT, 256 kolorów, podświetlany

Waga:

156 g z bateriami

Bateria:

2 baterie AA

Czas pracy na baterii:

do 14 godzin

Wodoszczelność:

Tak, IPX 7

Moduł GPS wysokiej czułości:

Tak

Złącze anteny zewnętrznej:

Nie

Porty I/O:

1 x USB

Antena wbudowana:

Tak, typu patch

Mapy i Pamięć

 

Mapa bazowa:

Tak, Atlantic Highway

Mapy zainstalowane fabrycznie:

Nie

Możliwość instalacji map dodatkowych:

Tak, w pamięci wewnętrznej

Pamięć wbudowana:

24 MB

Slot kart pamięci:

Nie

Pamięć waypointów:

500

Trasy:

50

Ślad aktywny:

10000 punktów

Ślady zapisane:

10

Cechy funkcjonalne

 

Automatyczne wyznaczanie tras:

Nie

Obsługa baz własnych punktów POI:

Tak, import z plików CSV lub GPX z użyciem oprogramowania POI Loader

Alarm punktów niebezpiecznych / fotoradarów:

Tak, wymaga instalacji własnych POI

Alarmy dźwiękowe:

Tak

Wbudowany kompas elektroniczny:

Nie

Wysokościomierz barometryczny:

Nie

Tryb Geocache:

Tak

Gry terenowe:

Tak

Kalendarz pór połowów i polowań:

Tak

Ekran słońca i księżyca:

Tak

Krzywe pływów:

Nie

Funkcja pomiaru pola powierzchni:

Tak

eTrex Venture HC, przedstawiciel nowej linii eTrex wprowadzonej w 2007 roku, jest urządzeniem łączącym w sobie cechy dotychczas dostępnych modeli Venture i Legend, rozbudowanym m.in. o kolorowy wyświetlacz, wysokiej czułości moduł GPS oraz powiększoną do 24 MB pamięć wbudowaną, przeznaczoną do pracy z mapami dodatkowymi.

Nowy eTrex Venture HC wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz TFT, zapewniający prezentację informacji w 256 kolorach. Na bokach obudowy rozmieszczone zostały przyciski przeznaczone do obsługi tego urządzenia. Dodatkowo na panelu frontowym, ponad wyświetlaczem umieszczony został dobrze już znany clisktick, zapewniający wygodną obsługę urządzenia. Obudowa eTrex Venture HC zapewnia pełną wodoszczelność wg standardu IPX 7, czyli wytrzymuje zanurzenie do 1 metra na czas 30 minut. Urządzenie to otrzymało również port USB do wymiany danych z komputerem PC.

eTrex Venture HC posiada wbudowaną mapę bazową, która jednak nie umożliwia automatycznego planowania tras do nawigacji w oparciu o sieć drogową. Podobnie sytuacja wygląda w zakresie map dodatkowych, które instalowane mogą być we wbudowanej pamięci o pojemności 24 MB. Urządzenie co prawda akceptuje wszystkie typy map (drogowe, topograficzne i morskie BlueChart), jednak w każdej formie nawigacji planowanie tras odbywać się musi ręcznie, z wykorzystaniem obiektów tych map lub waypointów jako punktów pośrednich, łączonych linią prostą. eTrex Venture HC pozwala na zapisywanie w swojej pamięci takich danych użytkownika jak waypointy, zaplanowane trasy, czy zarejestrowane ślady podróży. Dane te mogą być również przesyłane (w obie strony) do kompatybilnego oprogramowania zainstalowanego na PC. Oprócz nawigacji wg trasy, urządzenie udostępnia również funkcje nawigacji w linii prostej do wybranego celu (nawigacja GoTo), a także nawigacji w oparciu o zarejestrowany wcześniej ślad podróży (TrackBack).

Menu ekranowe nowego Venture HC to menu okienkowe, obsługiwane w głównej mierzez za pomocą clicksticka na panelu czołowym. Użytkownik skorzystać może z ekranu satelitów (prezentuje aktualny układ satelitów i siłę odbieranych sygnałów), ekranu mapy (widoczne są na nim również waypointy i ślady zarejestrowane przez użytkownika, a także zaplanowane trasy w trakcie nawigacji), ekranu kompasu wskazującego m.in. kierunek do celu oraz ekranu liczb, na którym wyświetlane są przydatne dla użytkownika dane cyfrowe. Dostępny jest również ekran kompasu, który graficznie i cyfrowo prezentuje informacje na temat kursów (kompas ten wykorzystuje dane GPS, stąd jego wskazania są prawidłowe wyłącznie w trakcie ruchu). Dodatkowo dostępne jest menu główne, z poziomu którego możliwe jest zarządzanie danymi użytkownika jak również zmiana ustawień systemowych, czy skorzystanie z dodatkowych funkcji urządzenia. Wśród tych dodatkowych funkcji znaleźć można kalkulator pór połowów i polowań (informujący o dogodnych porach do połowów w określonej lokalizacji), a także ekran Słońca i Księżyca, prezentujący pory ich wschodu i zachodu oraz fazę księżyca, czy też funkcję pomiaru areału. Urządzenie wyposażono również w funkcje rozrywkowe, wśród których znaleźć można gry terenowe oraz dedykowaną funkcję dla potrzeb geocache, ułatwiającą poszukiwanie dotąd nieznaleionych i zarządzanie znalezionymi skarbami Geocache.

Dzięki zastosowaniu nowego typu menu ekranowego, znacznemu rozszerzeniu uległy możliwości konfiguracji urządzenia. Niemal każdy z ekranów posiada bowiem możliwość zmiany ilości, wielkości i zawartości pól danych na nim wyświetlanych, a zawierających dane cyfrowe. Dodatkowo możliwa jest zmiana sekwencji wyświetlanych ekranów (użytkownik decyduje z których ekranów będzie korzystał), zmiana kolorystyki menu ekranowego, czy też konfiguracja dźwięków alarmowych generowanych przez urządzenie.

W zakresie funkcji alarmowych eTrex Venture HC przygotowany został do obsługi baz własnych punktów POI, które instalowane mogą być w urządzeniu z użyciem darmowego oprogramowania POI Loader. Punkty takie mogą posiadać przypisane wartości alarmów limitu prędkości lub zbliżenia, których przekroczenie spowoduje automatyczne wywołanie odpowiedniego komunikatu na ekranie urządzenia jak również wybranego przez użytkownia w ustawieniach systemowych dźwięku alarmowego.

W pakiecie standardowym dostarczane są: eTrex Venture HC, smycz, oprogramowanie MapSource Trip&Waypoint Manager, kabel GPS-PC (USB) oraz instrukcja obsługi.

 
 
Oceń produkt:
96
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu