Produkty / Garmin eTrex Legend HCx

Garmin eTrex Legend HCx

2010-09-22 17:46  komentarze: 0
tagi: etrexgarmingpsnawigacja
Cena: 729,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 


Korzyści z eTrex Legend HCx

 • bardzo czytelny, kolorowy wyświetlacz
 • możliwość nawigowania do wskazanego punktu na wbudowanej mapie bazowej Europy
 • możliwość pracy w warunkach mocno utrudnionego kontaktu z satelitami lub jego braku, np. w gęstym lesie, pod nawisem skalnym
 • możliwość nawigowania w oparciu o mapy szczegółowe
 • możliwość nawigowania po drogach ?zakręt po zakręcie?
 • kieszonkowe wymiary urządzenia
 • ultralekka waga
 • bardzo łatwa obsługa
 • wysoka jakość wykonania
 • możliwość pracy w każdych warunkach pogodowych

Cechy eTrex Legend HCx

 • bardzo czytelny, kolorowy wyświetlacz
 • wymiary: 107 x 56 x 30 mm
 • wyświetlacz - 43 x 33 mm, rozdzielczość 176x220 px,
 • waga 156g z bateriami
 • moduł GPS o wysokiej czułości
 • wbudowana bazowa mapa drogowa Europy
 • obsługa map szczegółowych zapisanych w pamięci wewnętrznej urządzenia
 • obsługa pamięci zewnętrznej (karty micro SD)
 • czas pracy: do 25 godziny
 • wodoszczelność IPX7 (30 min. pod wodą przy zanurzeniu 1m)
 • temperatura pracy: - 15 do 70°C
 • zapis 20 śladów podróży, z funkcją powrotu po śladzie, w pamięci wewnętrznej urządzenia, oraz dużo większej liczby na kartach microSD
 • możliwość budowania do 50 tras po 250 punktów
 • pomiar czasu, prędkości i odległości do celu podróży
 • kalendarz najlepszych pór połowów i polowań
 • zasilanie: 2 baterie alkaliczne AA lub z gniazda zapalniczki

Dane techniczne eTrex Legend HCx  

Cechy fizyczne

 

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB:

10.7 x 5.6 x 3.0 cm

Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS:

3.3 x 4.3 cm

Rozdzielczość wyświetlacza, SZER x WYS:

176 x 220 pikseli

Typ wyświetlacza:

TFT, 256 kolorów, podświetlany

Waga:

156 g z bateriami

Bateria:

2 baterie AA

Czas pracy na baterii:

do 25 godzin

Wodoszczelność:

Tak, IPX 7

Moduł GPS wysokiej czułości:

Tak

Złącze anteny zewnętrznej:

Nie

Porty I/O:

1 x USB

Antena wbudowana:

Tak, typu patch

Mapy i Pamięć

 

Mapa bazowa:

Tak, Atlantic Recreational

Mapy zainstalowane fabrycznie:

Nie

Możliwość instalacji map dodatkowych:

Tak, na karcie microSD

Pamięć wbudowana:

Nie

Slot kart pamięci:

Tak, microSD

Pamięć waypointów:

1000

Trasy:

50

Ślad aktywny:

10000 pkt

Ślady zapisane:

20

Cechy funkcjonalne

 

Automatyczne wyznaczanie tras:

Tak

Automatyczna rekalkulacja trasy (po zjechaniu z wytyczonej trasy lub z użyciem opcji objazd)::

Tak

Ustawienia typu trasy (najkrótsza, najszybsza, bezdroże):

Tak

Ustawienia unikania (unikanie autostrad, dróg płatnych, itp.):

Tak

Obsługa baz własnych punktów POI:

Tak, import z plików CSV lub GPX z użyciem oprogramowania POI Loader

Alarm punktów niebezpiecznych / fotoradarów:

Tak, wymaga instalacji własnych POI

Alarmy dźwiękowe:

Tak

Wbudowany kompas elektroniczny:

Nie

Wysokościomierz barometryczny:

Nie

Tryb Geocache:

Tak

Gry terenowe:

Tak

Kalendarz pór połowów i polowań:

Tak

Ekran słońca i księżyca:

Tak

Krzywe pływów:

Nie

Funkcja pomiaru pola powierzchni:

Tak

eTrex Legend HCx, jest urządzeniem zbliżonym funkcjonalnie do do dostępnego dotychczas eTrex Legend Cx. Istotną zmianą nowego eTrex a jest zastosowanie modułu GPS wysokiej czułości, jak w pozostałych modelach nowej serii wprowadzonych w 2007 roku.

Nowy eTrex Legend HCx wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz TFT, zapewniający prezentację informacji w 256 kolorach. Na bokach obudowy rozmieszczone zostały przyciski przeznaczone do obsługi tego urządzenia. Dodatkowo na panelu frontowym, ponad wyświetlaczem umieszczony został dobrze już znany clisktick, zapewniający wygodną pracę z menu ekranowym. Obudowa eTrex Legend HCx zapewnia pełną wodoszczelność wg standardu IPX 7, czyli wytrzymuje zanurzenie do 1 metra na czas 30 minut. Urządzenie to posiada port USB przeznaczony do wymiany danych z komputerem PC.

eTrex Legend HCx posiada wbudowaną mapę bazową, która umożliwia automatyczne planowanie tras do nawigacji w oparciu o sieć drogową. Podobnie sytuacja wygląda w zakresie map dodatkowych, które instalowane mogą być na karcie pamięci microSD, umieszczonej w slocie dostępnym w pojemniku na baterie. Urządzenie akceptuje wszystkie typy map (drogowe, topograficzne i morskie BlueChart), a planowanie tras odbywać się może ręcznie, z wykorzystaniem obiektów tych map lub waypointów jako punktów pośrednich, łączonych linią prostą, jak również w przypadku dostępności map drogowych (lub też odpowiednio przygotowanych topograficznych), również automatycznie. eTrex Legend HCx pozwala na zapisywanie w swojej pamięci takich danych użytkownika jak waypointy, zaplanowane trasy, czy zarejestrowane ślady podróży. Dane te mogą być również przesyłane (w obie strony) do kompatybilnego oprogramowania zainstalowanego na PC. Oprócz nawigacji wg trasy, urządzenie udostępnia również funkcje nawigacji w linii prostej do wybranego celu (nawigacja GoTo), a także nawigacji w oparciu o zarejestrowany wcześniej ślad podróży (TrackBack).

Menu ekranowe nowego Legend HCx to menu okienkowe, obsługiwane w głównej mierze za pomocą clicksticka na panelu czołowym. Użytkownik skorzystać może z ekranu satelitów (prezentuje aktualny układ satelitów i siłę odbieranych sygnałów), ekranu mapy (widoczne są na nim również waypointy i ślady zarejestrowane przez użytkownika, a także zaplanowane trasy w trakcie nawigacji), ekranu kompasu wskazującego m.in. kierunek do celu oraz ekranu liczb, na którym wyświetlane są przydatne dla użytkownika dane cyfrowe. Dostępny jest również ekran kompasu, który graficznie i cyfrowo prezentuje informacje na temat kursów (kompas ten wykorzystuje dane GPS, stąd jego wskazania są prawidłowe wyłącznie w trakcie ruchu). Dodatkowo dostępne jest menu główne, z poziomu którego możliwe jest zarządzanie danymi użytkownika jak również zmiana ustawień systemowych, czy skorzystanie z dodatkowych funkcji urządzenia. Wśród tych dodatkowych funkcji znaleźć można kalkulator pór połowów i polowań (informujący o dogodnych porach do połowów w określonej lokalizacji), a także ekran Słońca i Księżyca, prezentujący pory ich wschodu i zachodu oraz fazę księżyca, czy też funkcję pomiaru areału. Urządzenie wyposażono również w funkcje rozrywkowe, wśród których znaleźć można gry terenowe oraz dedykowaną funkcję dla potrzeb geocache, ułatwiającą poszukiwanie dotąd nieznaleionych i zarządzanie znalezionymi skarbami Geocache.

Dzięki zastosowaniu nowego typu menu ekranowego, znacznemu rozszerzeniu uległy możliwości konfiguracji urządzenia. Niemal każdy z ekranów posiada bowiem możliwość zmiany ilości, wielkości i zawartości pól danych na nim wyświetlanych, a zawierających dane cyfrowe. Dodatkowo możliwa jest zmiana sekwencji wyświetlanych ekranów (użytkownik decyduje z których ekranów będzie korzystał), zmiana kolorystyki menu ekranowego, czy też konfiguracja dźwięków alarmowych generowanych przez urządzenie.

W zakresie funkcji alarmowych eTrex Legend HCx przygotowany został do obsługi baz własnych punktów POI, które instalowane mogą być w urządzeniu z użyciem darmowego oprogramowania POI Loader. Punkty takie mogą posiadać przypisane wartości alarmów limitu prędkości lub zbliżenia, których przekroczenie spowoduje automatyczne wywołanie odpowiedniego komunikatu na ekranie urządzenia jak również wybranego przez użytkownia w ustawieniach systemowych dźwięku alarmowego.

W pakiecie standardowym dostarczane są: eTrex Legend HCx, smycz, oprogramowanie MapSource Trip&Waypoint Manager, kabel GPS-PC (USB) oraz instrukcja obsługi.

 
 
Oceń produkt:
95
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu