Produkty / Garmin eTrex H

Garmin eTrex H

2010-09-22 17:39  komentarze: 0
tagi: etrexgarmingpsnawigacja
Cena: 329,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 


Odbiornik idealny dla osób zaczynających swoją przygodę z nawigacją satelitarną. Prosty w obsłudze eTrex H pozwala zapisać ślad podróży i bez trudu zaprowadzi do ulubionego miejsca na biwak lub wędkowanie. Dzięki hiper dokładnemu modułowi GPS eTrex H dokładniej niż kiedykolwiek oznaczy pozycję i bezpiecznie poprowadzi po leśnych lub parkowych ścieżkach.
Korzyści z eTrex
  • kieszonkowe wymiary urządzenia
  • ultralekka waga
  • bardzo łatwa obsługa
  • wysoka czułość odbiornika
  • wysoka jakość wykonania
  • możliwość pracy w każdych warunkach pogodowych

eTrex H jest przedstawicielem nowej grupy urządzeń serii eTrex, wprowadzonych na rynek przez firmę Garmin w lipcu 2007 roku. Urządzenie to w stosunku do swojego poprzednika otrzymało nowy wysokiej czułości, moduł GPS, który zapewnia bezproblemową pracę urządzenia w każdych warunkach. Zastosowanie tego modułu spowodowało jednak nieznaczne skrócenie czasu pracy na komplecie baterii (2 baterie AA) do maksymalnie 17 godzin.

Nowy eTrex wyposażony jest w ten sam co dotąd, monochromatyczny wyświetlacz LCD, zapewniający prezentację informacji w 4 odcieniach szarości. Zewnętrznie urządzenie to nie odróżnia się niczym (poza oznaczniem modelu) od dotychczasowego modelu - posiada żółtą obudowę z czarną gumą okalającą na jej bokach. Na bokach obudowy rozmieszczone zostały również przyciski przeznaczone do obsługi tego urządzenia. Obudowa eTrex H zapewnia pełną wodoszczelność wg standardu IPX 7, czyli wytrzymuje zanurzenie do 1 metra na czas 30 minut. eTrex H, jako podstawowy model tej linii, w dalszym ciągu jest wyposażony wyłącznie w port szeregowy RS232, którego złącze znajduje się w górnej części tylnej ściany obudowy. Urządzenie wyposażone jest w antenę wbudowaną i nie posiada złącza dla anteny zewnętrznej.

eTrex H jako urządzenie podstawowe w rodzinie eTrex nie posiada mapy wbudowanej, jak również nie umożliwia korzystania z map dodatkowych. Jedyna dostępna pamięć tego urządzenia, pozwala na zapisywanie w niej takich danych użytkownika jak waypointy, zaplanowane trasy, jak i zarejestrowane ślady podróży. Dane te mogą być również przesyłane (w obie strony) do kompatybilnego oprogramowania zainstalowanego na PC. Urządzenie zapewnia oczywiście możliwość nawigacji w oparciu o dane użytkownika. Skorzystać można z opcji nawigacji w linii prostej do wybranego celu (nawigacja GoTo), nawigacji wg zaplanowanej w oparciu o waypointy trasy, a także nawigacji w oparciu o zarejestrowany wcześniej ślad podróży (TrackBack).

Menu ekranowe nowego eTrex-a również nie uległo zmianie. Użytkownik skorzystać może z ekranu satelitów (prezentuje aktualny układ satelitów i siłę odbieranych sygnałów), ekranu "mapy" (widoczne są na nim waypointy i ślady zarejestrowane przez użytkownika, a także zaplanowane trasy w trakcie nawigacji), ekranu kompasu wskazującego m.in. kierunek do celu w trakcie ruchu (urządzenie nie posiada wbudowanego sensora kierunku, stąd informacje o kursach są prawidłowe wyłącznie w trakcie ruchu) oraz ekranu liczb, na którym wyświetlane są przydatne dla użytkownika dane cyfrowe. Dodatkowo dostępne jest menu główne, z poziomu którego możliwe jest zarządzanie danymi użytkownika jak również zmiana ustawień systemowych, czy skorzystanie z dodatkowych funkcji urządzenia. Wśród tych dodatkowych funkcji znaleźć można kalkulator pór połowów i polowań (informujący o dogodnych porach do połowów w określonej lokalizacji), a także ekran Słońca i Księżyca, prezentujący pory ich wschodu i zachodu oraz fazę księżyca.

W pakiecie standardowym dostarczane są: eTrex H, smycz oraz instrukcja obsługi.

Cechy fizyczne

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB: 11.2 x 5.1 x 3.0 cm
Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS: 2.8 x 5.4 cm
Rozdzielczość wyświetlacza, SZER x WYS: 64 x 128 pikseli
Typ wyświetlacza: LCD, 4 poziomy szarości, podświetlany
Waga: 150 g (z bateriami)
Bateria: 2 baterie AA
Czas pracy na baterii: do 17 godzin
Wodoszczelność: Tak, IPX 7
Moduł GPS wysokiej czułości: Tak
Złącze anteny zewnętrznej: Nie
Porty I/O: 1 x RS 232
Antena wbudowana: Tak, typu patch

Mapy i Pamięć

Mapa bazowa: Nie
Mapy zainstalowane fabrycznie: Nie
Możliwość instalacji map dodatkowych: Nie
Pamięć wbudowana: Nie
Slot kart pamięci: Nie
Pamięć waypointów: 500
Trasy: 20
Ślad aktywny: 10000 punktów
Ślady zapisane: 10

Cechy funkcjonalne

Automatyczne wyznaczanie tras: Nie
Obsługa baz własnych punktów POI: Nie
Alarmy dźwiękowe: Nie
Wbudowany kompas elektroniczny: Nie
Wysokościomierz barometryczny: Nie
Tryb Geocache: Nie
Gry terenowe: Nie
Kalendarz pór połowów i polowań: Tak
Ekran słońca i księżyca: Tak
Krzywe pływów: Nie
Funkcja pomiaru pola powierzchni: Nie

 
 
Oceń produkt:
94
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu