Produkty / NavRoad Q1

NavRoad Q1

2010-09-20 09:47  komentarze: 0
tagi: gpsnavroadnawigacja
Cena: 645,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 


przenośny, multimedialny system nawigacji GPS
Dostępne opcje:

 • wydajny dwurdzeniowy procesor
 • duży dotykowy ekran 4,3''
 • nawigacja - GPS MTK BEE
 • filmy, muzyka, zdjęcia
 • zestaw głośnomówiący Bluetooth
 • Wejście AV

 • Z programem NavRoad Map
 • Z programem AutoMapa NavRoad Q1

  NavRoad Q1

  W odróżnieniu od swojego poprzednika, NavRoad Q1 wyposażony został w niezwykle wydajny dwurdzeniowy procesor Telechips 480 i 400 MHz. Pracę urządzenia wspiera nowatorski moduł GPS MTK BEE (Broadcast Ephemeris Extension), umożliwiający określanie pozycji z niezwykłą szybkością, dzięki zapamiętywaniu pozycji satelitów.

  W zgrabnej, znanej z modelu NR450BV obudowie, zamknięta została pamięć flash o pojemności 1GB, z przeznaczeniem na pliki multimedialne.

  Dodatkowo, NavRoad Q1 posiada nowe menu użytkownika, pozwalające intuicyjnie korzystać z wszystkich oferowanych przez urządzenie funkcji.

  Nie zabrakło oczywiście w tym modelu znanych z poprzednich modeli NavRoad rozwiązań, takich jak odblokowany system operacyjny (umożliwiający instalację własnego oprogramowania), zestaw głośnomówiący Bluetooth, czy wejście Audio-video dla DVD lub kamery cofania.

  NavRoad Q1 oczywiście oprócz nawigacji, ma wszystkie funkcje multimedialne - możliwość odtwarzania zdjęć, muzyki i filmów w wielu formatach (wraz z napisami).

 

Zawsze gotowy do drogi ZAWSZE GOTOWY DO DROGI
Urządzenia NavRoad gotowe są do pracy zaraz po rozpakowaniu pudełka. Nie musisz już zaprzątać sobie głowy skomplikowanym procesem instalowaniem oprogramowania czy map - wszystko zrobili za Ciebie inżynierowie NavRoad. Po wyjściu ze sklepu wystarczy rozpakować pudełko - nawet jeszcze w samochodzie i ruszyć w trasę bez konieczności aktywacji map przez Internet lub telefon. Dostępne są również wersje bez oprogramowania do nawigacji, dla Użytkowników posiadających już takie oprogramowanie.

szybki start SZYBKI START SYSTEMU
Przy korzystaniu z funkcji uśpienia nasze urządzenia GPS gotowe są do pracy w ułamku sekundy. Wystarczy wcisnąć jeden klawisz aby przywrócić ostatnio oglądany ekran mapy. Ale nawet przy uruchamianiu z trybu pełnego wyłączenia, czas oczekiwania na start systemu to zaledwie kilka sekund.

stereo DŹWIĘK STEREO NIE TYLKO W SŁUCHAWKACH
Urządzenia przenośne marki NavRoad to nie tylko nawigatory, ale przenośne centra multimediów. Dlatego też jako nieliczne na rynku oferują stereofoniczny dźwięk nie tylko na słuchawkach. Dwa głośniki zamontowane w urządzeniu pozwalają uzyskać satysfakcjonujący efekt dźwięku stereofonicznego.

pamięć AŻ DO 32GB PAMIĘCI DYSKOWEJ
Nie jedną płytę ale tysiące piosenek, nie jeden film ale całą kolekcję - wszystko to bez problemu przechowasz w pamięci urządzenia, dzięki obsłudze nowoczesnych kart pamięci SDHC. Nośnik w standardzie SD jest znacznie tańszy od mniejszych gabarytowo kart i oferuje przy tym pojemności dochodzące nawet do 32GB.

multimedia NIE TYLKO NAWIGACJA
Po co nosić osobno odtwarzacz multimedialny i nawigator GPS, skoro można mieć dwa w jednym? Produkty marki NavRoad wychodzą poza ustalone ramy, dzięki zintegrowanym aplikacjom do odtwarzania muzyki, filmów oraz przeglądania zdjęć. Obsługują one wszystkie najpopularniejsze standardy zapisu multimediów. Najbardziej unikalną cechą z jest jednak wsparcie dla wyświetlania filmów DivX nawet z napisami - coś czego na próżno szukać można w innych urządzeniach tego typu.

3D BUDYNKI 3D
Pomyśleć że kiedyś wystarczał kompas i papierowa mapa. W przypadku komputerowo wspomaganej nawigacji również zaczynaliśmy od ?płaskich? map, z niewielką liczbą naniesionych szczegółów. Niedawno wkroczyliśmy jednak w erę map trójwymiarowych, które bardziej naturalnie odzwierciedlają faktyczny widok z za szyby. W produktach marki NavRoad oferujemy jednak coś więcej niż tylko widok z loku ptaka na siatkę dróg. Mapy zainstalowane w pamięci naszych urządzeń wzbogacone zostały bowiem o dodatkowe elementy wspomagające orientację w terenie, a mianowicie budynki 3D. Teraz stojąc plecami do Pałacu Kultury i Nauki, czy przechodząc obok charakterystycznego miejsca, widząc trójwymiarową kopię tego obiektu na ekranie, od razu wiesz w którą stronę się udać.

Fotoradar FOTORADARY, RESTAURACJE, WARSZTATY I RESZTA
Chcesz wiedzieć gdzie znajduje się najbliższy warsztat samochodowy? A może szukasz restauracji ze swojej ulubionej sieci, hotelu, kina, dworca kolejowego? Z pomocą przychodzi funkcja powiadamiania podczas zbliżania się do określonych obiektów. Nie tylko pojawią się one jako punkt na mapie oznaczony odpowiednią ikoną, ale system nawigacji może głosowo powiadamiać się o zbliżaniu się na mapie. Najpopularniejszą grupą są oczywiście fotoradary i tak zwane ?suszarki?, ale na tym możliwości tego urządzenia się nie kończą.

Ograniczenia OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI
Jeśli nie masz nawyku zerkania na ustawione przy drodze znaki z ograniczeniami prędkości, a często poruszasz się po bliżej nie znanych Ci drogach, to będziesz zachwycony unikalną funkcją dostępną w naszych urządzeniach. Jest to system informowania kierowcy o maksymalnej prędkości z jaką poruszać się może po danej drodze. Niewielki ale nadal czytelny znak z aktualnym limitem widoczny jest zawsze na ekranie mapy, a program na życzenie użytkownika potrafi nawet głosowo informować o fakcie przekroczenia dozwolonej prędkości.

Bezpieczeństwo BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO
Niemal co chwila słyszy się radiu czy telewizji o tym, że jakiś kierowca nie zatrzymał się na przejeździe kolejowym, co skończyło się dla niego tragicznie. Niestety liczba niestrzeżonych przejazdów wciąż jest w naszym kraju spora. Dbając o bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów, wyposażyliśmy nasze oprogramowanie w unikalną funkcję powiadamiania użytkownika o przejazdach kolejowych i m.in. czarnych punktach. Na długo przez tym obiektem urządzenie ostrzeże Cię wizualnie oraz głosowo o fakcie zbliżania się do takiego niebezpiecznego miejsca i będzie ciągle podawać dystans do tego punktu.

Asystent ASYSTENT PASA RUCHU
Jazda po nieznanym mieście, szczególnie w godzinach szczytu to dla wielu kierowców istny koszmar. Komputerowo wspomagana nawigacja jest oczywiście znacznym odciążeniem, ale mimo głosowo podawanych komunikatów i wyświetlanych na ekranie informacji, nie zawsze jesteśmy pewni na którym pasie należy się ustawić, aby prawidłowo wykonać dany manewr. Często kończy się to niebezpiecznym manewrem zmiany pasa ruchu w ostatniej chwili. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, oferujemy nowatorską funkcję asystenta pasa ruchu. Otóż podczas zbliżania się do manewru na ekranie urządzenia wyświetla się powiększenie fragmentu trasy, z wyraźnie zaznaczonymi pasami ruchu i informacją na którym pasie należy się ustawić (funkcja unikatowa dla NavRoad Map).

Punktualność ZAWSZE PUNKTUALNY
Nic nie jest bardziej irytujące jak konieczność ponownego ustawiania zegara po rozładowaniu baterii komórki lub odłączenia samochodowego akumulatora. Tymczasem użytkownikom urządzeń NavRoad problem ten jest całkowicie obcy. Nawet po całkowitym wyczerpaniu baterii urządzenia te automatycznie synchronizują systemowy chronometr z zawsze aktualnym zegarem satelitów systemu GPS. Ta funkcja pozwala cieszyć się prawidłowo funkcjonującymi kontrolkami wewnątrz programu nawigacyjnego, które pokazują przykładowo przewidywany czas dojazdu do celu.

TMC NIE STRASZNE NAM KORKI
Wybierając się do krajów w których funkcjonuje system TMC (cała Europa Zachodnia i część Południowej), urządzenia NavRoad są w stanie odbierać przesyłane na żywo informacje o warunkach panujących na drodze. Dzięki temu poza wyświetlaniem komunikatów przykładowo o korkach na autostradach, system nawigacyjny jest w stanie automatycznie wytyczyć objazd i zaoszczędzić nam wątpliwej przyjemności czasem nawet kilkugodzinnego przemieszczania się w żółwim tempie.

Antena ANTENA ZEWNĘTRZNA DLA WYMAGAJĄCYCH
Kierowcy samochodów wyposażonych w ogrzewane lub metalizowane przednie szyby mogą narzekać na dłuższe wyszukiwanie sygnału GPS lub gorszą precyzję wskazań. Jednak dzięki opcji podłączenia anteny zewnętrznej znacznie zwiększającej widoczność satelitów, użytkownik urządzenia marki NavRoad przygotowany jest na wszelkie okoliczności.

PIP WEJŚCIE WIDEO I OBRAZ W OBRAZIE
Opcja podłączenia zewnętrznego źródła obrazu do urządzenia GPS, otwiera całkiem nowe możliwości. Teraz zainstalować można np. kamerę cofania i wyświetlać przechwytywany przez nią obraz na ekranie - nawet w czasie nawigacji. Jeśli nie korzystamy akurat z nawigacji to oczywiście lepiej jest uruchomić obraz z kamery w trybie pełnoekranowym, ale nawet bez wychodzenia z aplikacji do nawigacji GPS obraz z zewnętrznego źródła może być wyświetlany w na podzielonym ekranie (tylko w aplikacji NavRoad Map). Jest to tak zwana funkcja PIP (Picture-In-Picture).

Od drzwi do drzwi NAWIGACJA OD DRZWI DO DRZWI
Kiedy zainstalujesz w swoim samochodzie urządzenie NavRoad, przekonasz się na własnej skórze, jaki komfort daje podróżowanie z nowoczesnym oprogramowaniem nawigacyjnym. Cyfrowe mapy i inteligentny system planowania tras pozwala bowiem wyznaczać trasy dosłownie ?od drzwi do drzwi?. Wysiadając z samochodu będziesz miał pewność, że na piechotę zostanie do pokonania minimalny odcinek trasy.

Chipset GPS NOWOCZESNY CHIPSET GPS
Jednym z elementów mających największy wpływ na komfortową nawigację, jest sprawnie funkcjonujący moduł GPS. W urządzeniach marki NavRoad od zawsze stawiamy na jakość nie tylko oprogramowania ale i zainstalowanych podzespołów. Wybieramy wyłącznie najnowocześniejsze chipsety GPS i dbamy o to, aby wbudowane anteny zapewniały jak największą recepcję sygnału. Dzięki temu czas namierzania pozycji użytkownika zabiera naszym urządzeniom zaledwie kilka sekund. Oczywiście po dłuższym wyłączeniu urządzenia, start zawsze zajmuje nieco więcej czasu - konieczność ponownego ustalania pozycji wszystkich widocznych satelitów. Ale dzięki zastosowaniu technologii przechowywania w pamięci danych o poprzedniej lokalizacji satelitów GPS, odbiornik nawigacji satelitarnej ma ułatwione zadanie.

Jak po sznurku JAK PO SZNURKU
Zainstalowane w pamięci urządzenia oprogramowanie na kilka sposobów informuje użytkownika o kolejnym czekającym go manewrze. Po pierwsze mamy oczywiście wyświetlane na ekranie komunikaty, ale podczas jazdy wcale nie trzeba odwracać wzroku od drogi. Urządzenie prowadzi nas bowiem jak po sznurku, dzięki komunikatom głosowym - wyraźnym i odpowiednio głośnym. Nie przypadł Ci do gustu standardowo ustawiony głos żeński? Zmień go na inny, również kobiecy lub męski. Ponadto do celu prowadzić Cię może nawet sam Krzysztof Hołowczyc (w oprogramowaniu AutoMapa).

Ekran ZAWSZE CZYTELNY
Wysokiej jakości ekran wyświetlający nawet 16 milionów barw, sprawdza się nie tylko w czasie nawigacji. Równie dobrze wyglądają na nim filmy lub zdjęcia. Dzięki możliwości swobodnego dostosowywania natężenia podświetlania ekranu oraz automatycznego przełączania kolorystyki interfejsu w zależnie od pory dnia, mamy pewność, że w dzień będzie on doskonale czytelny, a w nocy nie będzie oślepiał nas podczas jazdy.

Tylko dotknij TYLKO DOTKNIJ
Aby maksymalnie uprościć obsługę urządzenia niemal wszystkie opcje kontroluje się z poziomu dotykowego ekranu. Wystarczy tylko lekkie muśnięcie jego powierzchni, aby aktywować wybrany program czy funkcję. Cały interfejs systemu zoptymalizowany został do obsługi opuszkami palców, zatem nie jest nam potrzebny żaden rysik.

Pieszo i rowerem NAWET PIESZO I ROWEREM
Zainstalowane oprogramowanie nawigacyjne sprawdzi się nie tylko w samochodzie, ale również podczas pieszej lub rowerowej wycieczki. Wyznaczając trasę możemy bowiem wybrać w jaki sposób program ma zaplanować jej przebieg. Jeśli wybierzemy trasę pieszą, program nie będzie zwracał uwagi na kierunkowość ulic, czy zamknięte odcinki w centrach miast. Natomiast przy podróży samochodem, mamy możliwość np. ominięcia płatnych autostrad czy też przepraw promowych.

Przewodnik PRZEWODNIK PO ŚWIECIE
Wybierając się do bliżej nieznanego nam kraju, warto wcześniej sprawdzić, czy przykładowo trzeba jeździć z włączonymi światłami całą dobę, czy obowiązkowe jest posiadanie kamizelki odblaskowej, albo czy po wypiciu jednej lampki wina można siąść za kółkiem. Pomyśleliśmy również i o tym. Dzięki wbudowanej w aplikację NavRoad Map funkcji przewodnika, uzyskamy szczegółowe informacje na temat reguł obowiązujących w danym kraju. Ponadto obok przewodnika dodaliśmy również konwerter miar i walut, a nawet zegar światowy.

USB SZYBKA I BEZPROBLEMOWA KOMUNIKACJA Z PC
Wyposażenie urządzeń w port miniUSB w standardzie 2.0 sprawia, że instalowanie dodatkowych map, wgrywanie muzyki czy filmów przebiega bardzo szybko. Takie dane przenosić można do urządzeń NavRoad nie tylko za pośrednictwem kabla, ale również bezpośrednio na kartę pamięci, jeśli tylko nasz komputer wyposażony jest w odpowiedni czytnik.

Dwie głowy CO DWIE GŁOWY TO NIE JEDNA
Nawiązując do tego staropolskiego przysłowia oferujemy jako jedyni na świecie opcję zakupu urządzenia posiadającego zainstalowane dwie aplikacje do nawigacji GPS jednocześnie, dysponujące mapami różnych producentów. Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Najważniejsza to możliwość posiadania map Polski pochodzących od rodzimego producenta, zapewniających znacznie większe pokrycie naszego kraju, niż mapy firm zachodnich. Natomiast drugi program znacznie lepiej sprawdza się w nawigacji poza terenem Polski.

Swoboda wyboru SWOBODA WYBORU
Jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy w naszych urządzeniach otwarty system operacyjny. Oznacza to, że użytkownik ma swobodny dostęp do systemu Windows CE i może bez problemu instalować dodatkowe oprogramowanie - np. mapy innego producenta. Większość urządzeń konkurencji pozbawiona jest tej opcji i kupując dany model jesteśmy skazani na jedyną słuszną mapę, wybraną przez producenta. Tymczasem gdy spodoba nam się inna mapa niż ta, którą mamy obecnie i posiadamy urządzenie marki NavRoad, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić aktualną mapę lub nawet zainstalować kolejny program i używać ich naprzemiennie.

Myślący system SYSTEM KTÓRY MYŚLI ZA CIEBIE
Gdy przy ustalaniu trasy wpiszesz nazwę nazwę miasta czy ulicy z błędem lub nie znając dokładnie nazwy, oprogramowanie mimo wszystko wyświetli prawidłowy punkt docelowy. Wszystko to dzięki inteligentnemu systemowi przeszukiwania bazy danych, potrafiącemu automatycznie skorygować literówki.

Bluetooth ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY BLUETOOTH
Jako że kierowca rozmawiający w czasie jazdy przez telefon stanowi zagrożenie na drodze, z przyjemnością udostępniamy użytkownikom urządzeń NavRoad funkcję zestawu głośnomówiącego. Pozwala ona komfortowo i bezpiecznie przeprowadzać rozmowy, z obiema rękami na kierownicy. Wystarczy wcześniej bezprzewodowo połączyć spoczywający w kieszeni telefon z urządzeniem NavRoad, aby urządzenia te automatycznie łączyły się za każdym razem gdy znajdą się w pobliżu. Wtedy wszystkie podstawowe funkcje telefonu obsługiwać można z poziomu dużego ekranu PNA - w grę wchodzi nie tylko odbieranie połączeń, ale również nawiązywanie nowych przez wstukiwanie numerów lub przeglądanie książki adresowej. Wszystko to możliwe jest dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth, obecnej praktycznie w każdym dostępnym aktualnie na rynku telefonie komórkowym.

A2DP BEZPRZEWODOWY GŁOŚNIK
Moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth służyć może nie tylko do wykorzystania urządzenia nawigacyjnego w roli zestawu głośnomówiącego. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii zwanej A2DP, urządzenie NavRoad może stać się również bezprzewodowym głośnikiem dla kompatybilnych telefonów komórkowych, palmtopów a nawet komputerów PC. Przesyłany tą metodą dźwięk jest znacznie lepszej jakości, niż w przypadku funkcji zestawu głośnomówiącego.

Instrukcja INSTRUKCJA OBSŁUGI W JĘZYKU POLSKIM
Urządzenia naszej produkcji są bajecznie proste w obsłudze. Mimo to, do każdego modelu dołączamy instrukcję obsługi nie tylko na CD ale również w formie papierowej. Znajdziecie tam wyjaśnienie wszystkich podstawowych zagadnień i szczegółowy opis każdej funkcji oferowanej przez zainstalowane oprogramowanie. Instrukcja dostępna jest w kilku językach, przede wszystkim w języku polskim.

AutoMapa Certified AUTOMAPA CERTIFIED
Jako jedna z niewielu firm z branży GPS, otrzymaliśmy prestiżowy certyfikat producenta AutoMapy - najpopularniejszego polskiego oprogramowania do nawigacji GPS. Oznacza on iż oferowane przez nas rozwiązania są w pełni zgodne z tą zaawansowaną i nadal prężnie rozwijającą się aplikacją, która jest nieodzownym pomocnikiem przy pokonywaniu dróg w Polsce ale również i na świecie.

Lider STAWIASZ NA LIDERA
Nasze produkty zdobyły uznanie nie tylko tysięcy użytkowników, ale również wielu specjalistów. Najlepiej świadczy o tym lista przyznanych nam przez redakcje branżowych pism i stron WWW wyróżnień. Przede wszystkim marka NavRoad zdobyła Laur Konsumenta 2008, natomiast magazyny takie jak Motor, CHIP, NEXT, PC World Komputer oraz internetowe redakcje NaviBox, Benchmark.pl oraz PDAclub.pl obsypały nasze urządzenia licznymi wyróżnieniami, takimi jak Czempion Jakości, CHIP TIP Power czy Wybór Redakcji.

Zawsze aktualne ZAWSZE AKTUALNE
Kiedy tylko pojawiają się na rynku nowe mapy lub udoskonalone oprogramowanie, użytkownicy urządzeń NavRoad mogą bezpłatnie pobierać odpowiednie aktualizacje. Dbamy o to, aby w pamięci Waszych urządzeń dostępne były zawsze aktualne informacje nawigacyjne - aby szybko pojawiały się na mapach nowotworzone odcinki dróg, nowe ronda czy punkty POI. Stąd stosowne aktualizacje pojawiają się nawet kilka razy w roku. Korzystać można z nich całkowicie za darmo nawet do trzech lat od daty zakupu (zależne od wybranego oprogramowania nawigacyjnego).

Dane techniczne:

Procesor dwurdzeniowy Telechips, (480 i 400 Mhz)
Pamięć ROM 1 GB Flash
Pamięć RAM 64 MB SDRam
Rozszerzenie pamięci czytnik kart SD / SDHC
System operacyjny Microsoft? Windows CE 5.0
Moduł GPS MTK BEE
Antena GPS Wbudowana
Bateria Wbudowany akumulator Li-Polymer, 1900mAh
Wyświetlacz 4,3" cyfrowy WQVGA TFT LCD
Rozdzielczość 480 x 272
Złącze PC Mini-USB
Audio Wbudowane głośniki stereo
Wbudowany mikrofon
Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
Bluetooth*) Zgodny z v1.1, v1.2, v2.0
TMC Złącze zewnętrznej anteny
Wideo Wejście AV
Wymiary 127 x 80 x 20 (mm)
Waga 195g

*) Współpracuje z większością telefonów

 Akcesoria podstawowe:

 • Uchwyt na szybę Q1
 • Ładowarka samochodowa Q1
 • Uchwyt samochodowy Q1 
 • Karta SD w zależności od wersji
 • Kabel ActiveSync
 • Instrukcja

Akcesoria opcjonalne:
 • Ładowarka sieciowa 
 • Uchwyt rowerowy 
 • Uchwyt na nawiewy 
 • Kabel audio-wideo
 • Etui

 
 
Oceń produkt:
91
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu