Produkty / GPS TwoNav Aventura

GPS TwoNav Aventura

2010-09-13 09:09  komentarze: 0
tagi: gpsnawigacjatwonav
Cena: 2 499,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 


Aventura TwoNav jest uniwersalnym lokalizatorem mającym zastosowanie zarówno w nawigacji samochodowej i motocyklowej, jak i turystyce pieszej i rowerowej (offroad). Najistotniejsze cechy urządzenia to odporność na ekstremalne warunki bateria Li-ion wystarczająca na 10-20 godzin działania ekran dotykowy 3,5 cala o wysokiej rozdzielczości

precyzyjny GPS, kompas, wysokościomierz barymetryczny akcesoria do mocowania rowerowego, samochodowego, motocyklowego mozliwość obsługi wielu formatów map prawdziwy tryb 3D (trójwymiarowe odwzorowanie krajobrazu) czytnik kart SD o wysokiej pojemności (do 32 GB)

Aventura TwoNav to urządzenie do nawigacji po drogach i w terenie, które sprawdzi się w każdych warunkach. Rower, samochód, motocykl, wyprawa piesza? Nieważne, czy wędrujesz po górach, czy jedziesz po autostradzie motocyklem, czy po prostu zabierasz rodzinę na rowerową wycieczkę za miasto: Aventura TwoNav zawsze wskaże Ci drogę. Urządzenie wyposażone jest w nawigację dualną, co oznacza, że można je użytkować jako normalny GPS samochodowy i jako nawigację w terenie po mapach TOPO. W zestawie bezpłatny dostęp do map TOPO Polski w skali 1:10 000 oraz wiele innych map TOPO z całego świata (www.compegps.com).
Solidna wodoodporna i odporna na uderzenia obudowa nie podda się w ciężkich warunkach, a wyposażony w specjalne funkcje ekran wciąż będzie wyświetlał tak samo czytelny obraz (nieważne, czy zapada zmrok, czy na urządzenie świeci ostre słońce). Wysoki komfort zapewnia ponadto największy na rynku w nawigacjach uniwersalnych wyświetlacz 3,5 cala.
W obudowie zamknięto procesor 530 Mhz CPU z akceleracją  3D, który zapewnia urządzeniu szybkość i skuteczność: mapy przesuwa się i przegląda błyskawicznie, a skalowanie jest płynne. Dzięki intuicyjnej obsłudze urządzenia można bez problemu trafić do najbardziej zaawansowanych funkcji.
Nawigacja wyposażona jest w zaawansowany manager map, zapisanych punktów, śladów oraz tras, który jest także umieszczony na dołączonej płycie CD do zainstalowania na PC - CompeGPS Land.
 
Wbudowany, bardzo dokładny kompas elektroniczny korzystający z technologii GPS pomoże odnaleźć drogę nawet w najtrudniejszym terenie, a wysokościomierz barometryczny zawsze poda dokładną wysokość.
 
Komfort korzystania podwyższa w pełni spolszczone menu, instrukcja obsługi oraz komunikaty głosowe.
 
Solidne wykonanie urządzenia i użyte do produkcji materiały najlepszej jakości, a także bardzo dobre parametry procesora sprawiają, że zakup TwoNav Aventura to inwestycja na lata.

Zastosowania:

 • Turystyka rowerowa i piesza:

Aventura TwoNav to idealna nawigacja do turystyki rowerowej i pieszej. Urządzenie w pełni obsługuje mapy topograficzne wszystkich rejonów świata (w zestawie jest mapa topograficzna Polski, na życzenie można dołączyć mapy drogowe oraz topograficzne innych krajów.

Przy zastosowaniu nawigacji w turystyce bardzo przydają się opcje planowania trasy i wytyczanie szlaków w oparciu np. o sieć szlaków turystycznych, o zapisany ślad (funkcja track back) lub od punktu do punktu.

Urządzenie jest w pełni odporne i wytrzymałe na uszkodzenia, bez szkody zniesie deszcz lub wstrząsy.

W zestawie znajduje się solidny, wykonany z wysokiej jakości materiałów uchwyt rowerowy, który pozwala bez problemu zamontować nawigację.

 • Offroad, Enduro, turystyka w terenie, 4x4

Aventura TwoNav to idealna nawigacja dla użytkowników aut terenowych. Urządzenie w pełni obsługuje mapy topograficzne wszystkich rejonów świata (w zestawie jest mapa topograficzna Polski, na życzenie można dołączyć mapy drogowe(z nawigacją zakręt po zakręcie) oraz topograficzne innych krajów.

Bardzo istotnym elementem jest możliwość samodzilnego tworzenia map na bazie skanowanych map papierowych. Dodatkowo załączone oprogramowanie CompeGPS Land w darmowej wersji umożliwia planowanie tras w postaci układu waypointów i bezpośred ich zapis w pamięci urządzenia.

W zestawie znajduje się solidny, wykonany z wysokiej jakości materiałów uchwyt samochodowy, który pozwala bez problemu zamontować urządzenie w wygodnym dla użytkownika miejscu.

 • Nawigacja samochodowa i motocyklowa

Aventura TwoNav to perfekcyjne rozwiązanie do nawigacji samochodowej. Czytelny ekran, ogromna liczba obsługiwanych map i komunikaty głosowe sprawiają, że podążanie we właściwym kierunku staje się proste, jak nigdy dotąd. Urządzenie ma opcję automatycznego centrowania na pojazd, a pozycjonowanie odbywa się z regulowaną płynnością.

Zaawansowane opcje kalkulacji trasy (wybór z uwzględnieniem rodzaju dróg, ich długości i szybkości ich pokonywania) ułatwiają podjęcie właściwej decyzji. Aventura TwoNav ma opcję nawigacji w oparciu o zdefiniowane punkty - bez ograniczeń ilości punktów.

Solidny uchwyt zawarty w zestawie pozwala na bezproblemowe przymocowanie urządzenia w samochodzie lub motocyklu. Czuły dotykowy ekran można bez problemu obslugiwać nawet w rękawicach motocyklowych.

Specyfikacja:

Wymiary: 130 mm x 75 mm x 30 mm
Waga
: 215 g (wraz z baterią)
Sterowanie
: ekran dotykowy, 8 przycisków + joystick
Wodoodporny
Ekran
: 3", high definition color 240x400 pikseli
Widoczność nawet w ostrym bezpośrednim świetle
Ekran dotykowy
Bateria: 
Li-Ion 3.000 lub (opcjonalnie) 3 akumulatory AA
Czas ciągłego działania do 15/20 godzin
Wejścia:
Serial connector
SD HC card support (up to 32 GB)
mini USB 2.0 Connector
Audio Jack socket 3,5 mm
Zewnętrzne podłączenie do GPS MCX
Procesor i pamięć
530 Mhz CPU z akceleracją 3D
128 MB RAM + 64 ram

Oprogramowanie:

Dołączony do urządzenia program CompeGPS Land 7.0 obsługuje mapy w ponad 60 formatach, m.in.: rastrowe (np. rozszerzenia .rmap, .ecw), wektorowe (.vmap, .shp) i DEM.Oprogramowanie obsługuje także trasy zapisane w różnych plikach: np. z rozszerzeniami *.trk, *.gpx, *.kmz. Istnieje także możliwość importu z innych formatów (np. .txt). Można także bezproblemowo importować pliki bez konieczności konwersji (np. z Internetu).

Zalety programu CompeGPS to:

 • przejrzyste menu
 • intuicyjna obsługa
 • możliwość pracy w trybie 2D i 3D
 • możliwość kreacji i edycji map, tras, interesujących obiektów (POI)
 • wiele opcji konfiguracji interfejsu, tak, aby był maksymalnie przyjazny użytkownikowi

Ekran:

Aventura TwoNav posiada ekran o przekątnej3,5 cala.
Wyświetlane dane:

 • informacja o trasie w formie graficznej
 • odległość do następnego punktu orientacyjnego
 • rodzaj następnego manewru
 • kompas
 • wykres w formie graficznej zmian wysokości trasy npm

Obraz na ekranie jest dobrze widoczny nawet w pełnym słońcu. Wysokokontrastowy wyświetlacz posiada dużą regulację skali rozjaśniania.
Aventura TwoNav jest wyposażona także w tryb nocny umożliwiający pracę w trudnych warunkach oświetleniowych. Zmiana trybu następuje automatycznie (np. po zmroku lub przy wjeździe do tunelu), lub po wyborze ręcznym.

Możliwe tryby pracy: 2D3Di3D+(z wycieniowaniem powierzchni)

 
 
Oceń produkt:
80
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu