Produkty / GARMIN Forerunner 405CX

GARMIN Forerunner 405CX

2009-08-09 11:07  komentarze: 0
tagi: forerunnergarminmultisporttrening
Cena: 1 149,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 
Opis

Korzyści z Forerunner 405 CX

 • zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa treningu, dzięki pomiarowi tętna
 • polepszona procedura obliczania spalonych w trakcie treningu kalorii, która w nowym urządzeniu bazuje m.in. na zapisie danych z czujnika tętna
 • zwiększenie wydajności treningu, dzięki kontroli rytmu pedałowania (opcja)
 • możliwość dopasowania treningu do własnych możliwości
 • efektywna kontrola wszystkich parametrów treningu
 • możliwość tworzenia schematów treningów i śledzenia osiąganych postępów
 • możliwość symulowania wyścigu z wirtualnym partnerem
 • bardzo wysoka dokładność wskazań aktualnej pozycji
 • łatwość przejść pomiędzy ekranami różnych sportów
 • łatwość obsługi
 • nowoczesny wygląd
 • automatyczny bezprzewodowy transfer informacji do komputera
 • bezprzewodowy transfer danych do innych urządzeń Forunner 405
 • kompatybilność z Garmin Connect

Cechy Forerunner 405 CX

 • wymiary: 48 x 71 x 16 mm
 • waga: 60g
 • wyświetlacz: 27mm, rozdzielczość 124 x 95 px
 • czas pracy do 2 tygodnie w trybie oszczedzania baterii, 8h w trybie treningu
 • wodoszczelność IPX7 (30 min. pod wodą przy zanurzeniu 1m)
 • moduł GPS o wysokiej czułości – SiRF StarIII
 • opcjonalnie sensor tętna
 • opcjonalnie dostarczany sensor rytmu pedałowania
 • komputer podróży z możliwością wyświetlania wybranych danych treningu, min. prędkość, czas, spalone kalorie, odległość, wzniesienia i spadki, itp.
 • konfiguracja profilu użytkownika, przez określenie płci, wieku i wagi
 • funkcja wirtualnego partnera
 • funkcja porównania parametrów treningu z wcześniej rejestrowanymi wynikami
 • Auto Pause – możliwość automatycznego zatrzymania stopera poniżej ustalonej prędkości
 • funkcja tworzenia schematów treningu lub wykorzystanie już istniejących

Dane techniczne

Cechy fizyczne

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB: 4.8 x 7.1 x 1.6 cm
Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS: średnica 1.06 cala (2.7 cm)
Rozdzielczość wyświetlacza, SZER x WYS: 124 x 95 px
Typ wyświetlacza: FSTN, 4 odcienie szarości, z białym podświetleniem
Waga: 60 g
Bateria: akumulator litowo-jonowy, 300 mAh
Czas pracy na baterii: do 2 tygodni w trybie oszczędnym
do 8 godzin w trybie treningu
Wodoszczelność: Tak, IPX7
Moduł GPS wysokiej czułości: Tak
Złącze anteny zewnętrznej: Nie
Porty I/O: ANT+
Antena wbudowana: Tak
Zakres temperatur pracy: -15° do 50°C

Mapy i Pamięć

Pamięć waypointów: 100
Trasy: 0
Pamięć historii okrążeń: 1000 okrążeń

Cechy funkcjonalne

Rejestracja śladu podróży: Tak
Funkcja AutoScroll (automatyczna zmiana wyświetlanych grup parametrów treningu): Tak
Wysokościomierz barometryczny: Nie
Czujnik tętna: Tak
Czujnik kadencji: Tak (opcjonalnie)
FootPod: Tak (opcjonalnie)
Automatyczna synchronizacja danych z PC: Tak
Oprogramowanie Garmin Training Center: Tak
Funkcja Wirtualny Partner: Tak
Funkcja współzawodnictwa z wcześniej zarejestrowanymi parametrami treningu (Courses): Tak
Funkcja AutoPause (zatrzymuje i wznawia działanie stopera w zależności od prędkości): Tak
Funkcja AutoLap (automatycznie rozpoczyna zapis nowego okrążenia): Tak
MultiSport (bieg, rower, inny sport): Nie
Treningi zaawansowane (własne treningi budowane w opariu o cele do osiągnięcia): Tak
Szybkie treningi (cele: czas, dystans, tempo): Tak
Alarm tempa treningu: Tak (tylko dla treningów zaawansowanych)
Alarm czasu/dystansu: Tak (tylko dla treningów zaawansowanych)
Trening z interwałami: Tak
Możliwość dostosowania wyświetlanych danych: Tak

Szczegóły

Forerunner 405CX, wprowadzony na rynek z początkiem maja 2009 roku, jest rozwinięciem dotychczas dostępnego urządzenia Forerunner 405. W stosunku do poprzednika zmianie uległa procedura obliczania spalonych w trakcie treningu kalorii, która w nowym urządzeniu bazuje m.in. na zapisie danych z czujnika tętna. Wraz z nowym urządzeniem treningowym dostarczany jest również zmodyfikowany pasek na rękę, który umożliwia korzystanie z tego zegarka treningowego przez osoby z małym obwodem nadgarstka.

Forerunner 405CX pełnić może rolę zwykłego zegarka wskazującego aktualny czas i datę, a więc staje się urządzeniem przydatnym w każdej chwili. W trybie zegarka nowy Forerunner może pracować aż do dwóch tygodni, a do ładowania wbudowanego akumulatora przeznaczony jest specjalny klips zakładany na jego obudowę. Druga istotna cecha to sposób obsługi urządzenia, ponieważ zwykłą klawiaturę zredukowano tu do zaledwie dwóch przycisków, a pozostałe funkcje wywoływane są za pomocą widocznego wokół ekranu pierścienia dotykowego.

Urządzenie wykorzystuje bezprzewodową technologię ANT+ Sport do komunikacji z sensorami zewnętrznymi (czujnik tętna, footpod, sensor kadencji), ale również do komunikacji z komputerem PC. W pakiecie z urządzeniem dostarczany jest adapter do portu USB, dzięki któremu przesyłanie danych pomiędzy aplikacją na PC, a urządzeniem nie wymaga już żadnych połączeń kablowych. Co więcej, synchronizacja danych odbywa się automatycznie, gdy Forerunner znajdzie się w bliżej niż 3m od PC wyposażonego w taki adapter. Możliwy jest również transfer niektórych danych bezpośrednio pomiędzy urządzeniami Forerunner 405CX.

W zakresie funkcji treningowych realizowanych przez to urządzenie, odnaleźć można dobrze już znany zasób. Dostępne są bowiem funkcje Auto Pause oraz Auto Lap, których zadaniem jest automatyczne zatrzymywanie stopera jeśli prędkość spadnie poniżej zadanej wartości oraz zapisywanie danych okrążenia po przebyciu zadanej odległości lub osiągnięciu określonej pozycji. Funkcja Auto Scroll pozwala z kolei na automatyczne przełączanie wyświetlanych ekranów danych trenignu, bez ingerencji użytkownika. W trakcie treningu skorzystać można z funkcji wirtualnego partnera, dla którego ustalić można żądane tempo treningu, a następnie ruszyć za nim w pościg - na ekranie urządzenia wyświetlane są wówczas dwie ikonki ludzi, symbolizujące postęp użytkownika w stosunku do zadanych wartości wirtualnego partnera.

Urządzenie realizuje również nieco bardziej zaawansowane funkcje treningowe. Proste treningi mogą być definiowane bezpośrednio w urządzeniu, bardziej zaawansowane treningi wymagają już ich zdefiniowania w oprogramowaniu na PC (Garmin Connect lub Training Center) a następnie ich przesłania do pamięci urządzenia. Proste treningi to treningi budowane w oparciu o pewien cel, którym może być czas, dystans lub liczba spalonych kalorii. Możliwe jest też zdefiniowanie treningu w oparciu o pomiar tętna. W oparciu o takie proste treningi, można również zdefiniować tzw. trening w interwałach, gdzie oprócz elementów wysiłkowych, możliwe jest określenie interwałów rozgrzewki czy odpoczynku.
Zaawansowane treningi, definiowane w oprogramowaniu na PC, mogą posiadać różne cele zdefiniowane dla każdego z interwałów treningu, jak również różne ich dystansy czy czasy. Tak przygotowane na PC, lub udostępnione przez innych użytkowników dane treningu, przesłać można bezprzewodowo do urządzenia, a następnie z jego już poziomu uruchomić wybrany trening.

Inną ciekawą funkcją treningową jest wyścig. Jest to funkcja, która umożliwia wykorzystanie do bieżącego treningu, danych zarejestrowanych w innym wcześniejszym treningu. Z funkcji tej korzystać można w połączeniu z wirtualnym partnerem, dzięki czemu można dążyć do poprawienia swoich rezultatów osiągniętych w przeszłości.

Forerunner 405CX jest również wyposażony w podstawowe funkcje nawigacyjne. Dzięki posiadaniu wbudowanego modułu GPS, w pamięci urządzenia można zapisywać i przechowywać własne punkty, a następnie wykorzystać je do nawigacji w linii prostej. Na ekranie tego osobistego trenera, wyświetlany jest wówczas kompas, którego zadaniem jest doprowadzenie użytkownika do wybranego wcześniej celu nawigacji. Urządzenie realizować może również funkcję powrotu do punktu startowego wcześniej przebytą drogą (TracBack), jednak do uruchomienia tej funkcji konieczne jest zarejstrowanie śladu takiej trasy, poprzez ciągłe włączenie stopera.

Z poziomu menu urządzenia, użytkownik może również przeglądać historię swoich dotąd zarejestrowanych treningów. W pamięci Forerunner 405CX przechowywać można do 1000 okrążeń i około 20 godzin zarejestrowanego śladu podróży. W danych śladu zapisywane są zarówno pozycje kolejnych punktów, jak i dane pochodzące z czujników (np. tętna). Jeśli pamięć śladu zostanie przepełniona, najstarsze dane będą sukcesywnie usuwane, aby możliwa była rejestracja nowych danych. Z tego powodu, użytkownik powinien co pewien okres dokonywać synchronizacji danych z PC i w ten sposób tworzyć ich kopię.

Dla właściwego działania urządzenia treningowego, niezbędne jest wprowadzenie pewnych danych i dokonanie jego konfiguracji. W menu ustawień użytkownik określa między innymi swój profil (płeć, waga, itp), aby uzyskać możliwe dokładne wskazania spalonych kalorii, ale ma również możliwość zmiany szeregu ustawień systemowych: jednostek miary, języka menu ekranowego, ustawień czasu, itp.

W skład pakietu standardowego wchodzą: urządzenie Forerunner 405CX, dwa paski na rękę (dwa różne rozmiary), czujnik tętna, adapter USB ANT+, ładowarka AC, klips ładowarki, instrukcja obsługi.

W pakiecie

Co dostaję:

 • Forerunner 405CX
 • dwa paski na rękę (dwa różne rozmiary)
 • czujnik tętna (HR)
 • adapter USB ANT+
 • ładowarka AC
 • klips ładowarki
 • instrukcja obsługi
 
 
Oceń produkt:
57
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu