Produkty / GARMIN Forerunner 310XT HR

GARMIN Forerunner 310XT HR

2009-08-09 10:29  komentarze: 0
tagi: forerunnergarminmultisporttrening
Cena: 1 409,00 zł 1 299,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 


Forerunner 310XT to urządzenie, które głównie wyróżnia się wbudowanym czujnikiem GPS wysokiej czułości oraz możliwość korzystania w wodzie. Dodatkowo specjalnie dla tego urządzena został stworzony nowy czujnik tętna, wodoodporny, mniejszy oraz znacznie wygodniejszy. Dzięki tym funkcjom oraz szybkiej zmianie trybu pracy idealnie nadaję się dla triatlonistów, ale także dla wszystkich, którzy wymagają od urządzenia szerokiego zakresu użytkowania.  Urządzenie umożliwia dodanie wielu zewnętrznych sensorów m.in. kadencji, mocy itp, które znacznie rozszerzają jego funkcjinalność.

Opis

Korzyści z Forerunner 310XT  HR:

 • zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa treningu, dzięki sensorowi tętna  oraz opcjonalnemu sensorowi rytmu pedałowania
 • udoskonalone procedury obliczania ilości spalonych w trakcie treningu kalorii
 • proste funkcje nawigacyjne umożliwiają nawigację po prostej od punktu do punktu
 • podwyższony poziom wodoszczelności
 • możliwość korzystania z urządzenia w trakcie pływania
 • możliwość dopasowania treningu do własnych możliwości
 • efektywna kontrola wszystkich parametrów treningu
 • możliwość tworzenia schematów treningów i śledzenia osiąganych postępów
 • możliwość symulowania wyścigu z wirtualnym partnerem
 • bardzo wysoka dokładność wskazań aktualnej pozycji
 • łatwość przejść pomiędzy ekranami różnych sportów
 • łatwość obsługi
 • nowoczesny wygląd

Cechy Forerunner 310XT

 • wymiary: 54 x 56 x 19 mm
 • waga: 72g
 • wyświetlacz: 33 x 20 mm, rozdzielczość 160 x 100 px
 • czas pracy do 20 godz.
 • wodoszczelność: 50m
 • moduł GPS o wysokiej czułości – SiRF Instant Fix II
 • wodoodporny sensor tętna do założenia na jeszcze wygodniejszym elastycznym pasie na klatce piersiowej
 • opcjonalnie dostarczany sensor rytmu pedałowania
 • komputer podróży z możliwością wyświetlania wybranych danych treningu, min. prędkość, czas, spalone kalorie, odległość, wzniesienia i spadki, itp.
 • konfiguracja profilu użytkownika, przez określenie płci, wieku i wagi
 • funkcja wirtualnego partnera
 • funkcja porównania parametrów treningu z wcześniej rejestrowanymi wynikami
 • Auto Pause – możliwość automatycznego zatrzymania stopera poniżej ustalonej prędkości
 • funkcja tworzenia schematów treningu lub wykorzystanie już istniejących
 • Multi Sport – możliwość płynnego przejścia pomiędzy ekranami aktualnie uprawianego sportu: bieganie, rower lub pływanie

Dane techniczne

Cechy fizyczne

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB: 5.4 x 5.6 x 1.9 cm
Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS: 3.3 x 2.0 cm
Rozdzielczość wyświetlacza, SZER x WYS: 160 x 100 pikseli
Typ wyświetlacza: LCD, 4 poziomy szarości, podświetlany na biało
Waga: 72 g
Bateria: wbudowany akumulator LiIon
Czas pracy na baterii: do 20 godzin
Wodoszczelność: Tak, zanurzenie do 50m
Moduł GPS wysokiej czułości: Tak,SiRF Instant Fix II
Złącze anteny zewnętrznej: Nie
Porty I/O: ANT+
Antena wbudowana: Tak, typu patch
Zakres temperatur pracy: -20° do 60°C

Mapy i Pamięć

Pamięć waypointów: 100 punktów
Trasy: 0
Pamięć historii okrążeń: 1000 okrążeń

Cechy funkcjonalne

Rejestracja śladu podróży: Tak, około 20 godzin danych (przy rejestracji 1 punktu co 4 sekundy)
Funkcja AutoScroll (automatyczna zmiana wyświetlanych grup parametrów treningu): Tak
Wysokościomierz barometryczny: Nie
Czujnik tętna: Tak (opcjonalnie)
Czujnik kadencji: Tak (opcjonalnie)
FootPod: Tak (opcjonalnie)
Sensor mocy: Tak, opcjonalne sensory innych firm
Automatyczna synchronizacja danych z PC: Tak
Kompatybilność z Training Center: Tak
Kompatybilność z Garmin Connect: Tak
Alarm wibracyjny: Tak
Obliczenia kalorii na podstawie tętna: Tak
Funkcja Wirtualny Partner: Tak
Funkcja współzawodnictwa z wcześniej zarejestrowanymi parametrami treningu (Courses): Tak
Funkcja AutoPause (zatrzymuje i wznawia działanie stopera w zależności od prędkości): Tak
Funkcja AutoLap (automatycznie rozpoczyna zapis nowego okrążenia): Tak
MultiSport (bieg, rower, inny sport): Tak
Treningi zaawansowane (własne treningi budowane w opariu o cele do osiągnięcia): Tak
Szybkie treningi (cele: czas, dystans, tempo): Nie
Alarm tempa treningu: Tak (w treningach zaawansowanych)
Alarm czasu/dystansu: Tak
Trening z interwałami: Tak
Możliwość dostosowania wyświetlanych danych: Tak

Szczegóły

Na początku drugiej połowy 2009 roku firma Garmin wprowadziła na rynek nowe urządzenie treningowe - Forerunner 310XT. Zegarek ten jest w pewnym sensie rozwinięciem dobrze znanego modelu 305. Oprócz nowego projektu obudowy urządzenie to zyskało nowe procedury obliczania ilości spalonych w trakcie treningu kalorii, oparte o technologię dostarczoną przez firmę Firstbeat Technologies Ltd. Jednocześnie podwyższono poziom wodoszczelności obudowy urządzenia, dzięki czemu możliwe jest pływanie bez zdejmowania zegarka (z wyłączeniem nurkowania).

Urządzenie to zamknięte zostało w zupełnie nowej, nieco mniejszej niż w modelu 305 obudowie. Klawiatura przeznaczona do obsługi urządzenia pozostała jednak w dotychczasowych miejscach: dwa przycisku znajdują się na panelu frontowym, a po bokach obudowy znajduje się w sumie 5 innych przycisków. Wewnątrz urządzenia umieszczono moduł GPS wysokiej czułości z obsługą procedury HotFix, co zapewnia szybką i stabilną akwizycję sygnałów z satelitów.

Forerunner 310XT wyposażony jest w monochromatyczny wyświetlacz oraz wbudowany akumulator litowo-jonowy. Ładowanie akumulatora odbywa się poprzez dostarczaną w pakiecie ładowarkę z klipsem zakładanym na obudowę, podobnie jak to ma miejsce w przypadku modelu 405/405CX. Wymiana danych z PC odbywa się z natomiast bezprzewodowo z użyciem technologii ANT+. W pakiecie z urządzeniem dostarczany jest adapter ANT+ USB, który zapewnia stabilny transfer danych gdy tylko urządzenie znajdzie się pobliżu komputera.

We wstępnej konfiguracji urządzenia Forerunner, użytkownik określa profil osoby z niego korzystającej. W profilu tym określane są m.in. płeć, wiek i waga użytkownika. Wprowadzenie tych danych pozwala na osiągnięcie dokładnych wyników w trakcie pracy urządzenia.

Użytkownik korzystający z tego urządzenia może prowadzić proste treningi w oparciu o szereg alarmów (czasu i dystansu, tempa/prędkości) lub też korzystać z funkcji planowania zaawansowanych treningów wieloetapowych, gdzie możliwe jest wytyczanie różnych celów dla każdego z etapów. Dodatkowo Forerunner wyposażony jest w funkcję Wirtualnego Partnera, dzięki której możliwe jest graficzne porównanie efektów treningu z założonymi celami, w trakcie jego trwania. Na ekranie urządzenia wyświetlane są wówczas dwie sylwetki ludzi - jedna określająca założone cele, a druga wskazująca własne wyniki treningu. Dzięki tej funkcji możliwy jest więc udział w wirtualnym wyścigu.

Model 310XT posiada oczywiście wszystkie inne dobrze znane funkcje poprzedników - funkcję AutoLap autmoatycznie zapisującą okrążenie po osiągnięciu założonego przez użytkownika dystansu, AutoPause automatycznie zatrzymującą stoper gdy użytkownik się zatrzymuje, AutoScroll automatycznie zmieniającą wyświelane na ekranie zestawy danych bez ingerencji osoby trenującej (ekrany danych treningowych mogą zostać zdefiniowane przez użytkownka). Dostępne są również ustawienia stref tętna, czy też stref mocy.

Forerunner 310XT udostępnia również tzw. treningi Multisport, szczególnie przydante np. dla biatlonistów, czy triatlonistów. W treningu takim, każdy z etapów może być poświęcony na inny sport, a dodatkowo możliwe jest również określenie czasów przejścia pomiędzy poszczególnymi sportami. Inną ciekawą funkcją jest tzw. Wyścig, czyli trening w oparciu o dane zarejestrowane w przeszłości. W takiej sytuacji możliwe jest również wykorzystanie w trakcie wyścigu funkcji Wirtualnego Partnera, aby osoba trenująca miała w trakcie treningu porównanie bieżących wyników do wyników z przeszłości.

Dane rejestrowane w czasie treningu zapisywane są w pamięci urządzenia w postaci historii. Dzięki temu użytkownik ma możliwość porównywania osiąganych rezultatów w stosunku do treningów odbytych w przeszłości. Urządzenie umożliwia przechowanie w swojej pamięci danych z około 1000 okrążeń. Dane te można również przeglądać i analizować po przesłaniu do darmowej aplikacji online - Garmin Connect. W historii treningów zapisywane są również dane pobierane m.in. z czujnika tętna.

W zakresie opcjonalnych sensorów, dzięki zastosowaniu technologii ANT+ Forerunner 310XT oferuje możliwość skorzystania z czujnika tętna, krokomierza (szczególnie przydatny np. w treningu w pomieszczeniu), czujnika kadencji (dla treningu na rowerze), czy też sensorów mocy (Garmin nie dostarcza takich sensorów, istnieje natomiast możliwość zastosowania sensorów innych firm). W pakietach w których standardowo dostarczany jest czujnik tętna, Garmin oferuje nowy jego typ. Czujnik ten przede wszystkim zapewnia wodoszczelność, co zwalnia użytkownika z konieczności jego zdejmowania np. do pływania (w czasie gdy czujnik znajduje się w wodzie dane z czujnika nie są przesyłane do urządzenia Forerunner). Dodatkowo, dzięki zmianie jego konstrukcji, znacząco zmniejszono wielkość usztywnionej części czujnika, co umożliwiło zastosowanie nowego elastycznego pasa zapewniającego wygodniejszą instalację czujnika na klatce piersiowej.

Forerunner 310XT jest również wyposażony w proste funkcje nawigacyjne. Z pomocą tego urządzenia użytkownik może uruchomić nawigację w linii prostej do wybranego celu, którym może być np. własnoręcznie zachowany w urządzeniu waypoint. Wskazówki nawigacyjne są wówczas wyświetlane na ekranie mapy (urządzenie nie obsługuje wyświetlania map - na ekranie tym prezentowane są tylko dane użytkownika oraz aktualna pozycja) oraz ekranie kompasu. Dodatkowo w trakcie pracy Forerunner rejestruje ślad przebytej w trakcie treningu drogi, który również wykorzystać można do nawigacji. Ślad taki, po uruchomieniu funkcji nawigacji do punktu startowego, pozwala na podawanie przez urządzenie wskazówek nawigacyjnych, mających na celu doprowadzenie użytkownika dokładnie tą samą drogą do punktu w którym rozpoczęty został trening.

Urządzenie dostarczane jest fabrycznie z zainstalowanymi w pamięci kilkoma najważniejszymi językami menu ekranowego. Użytkownik ma natomiast możliwość zainstalowania w urządzeniu jednego, dodatkowego języka (np. polskiego) korzystając z serwisu internetowego Garmin Connect.

W pakiecie standardowym dostarczane są: Forerunner 310XT z paskiem na rękę, ładowarka AC z klipsem ładującym, adapter ANT+ USB, instrukcja obsługi.

Dodatkowo w zestawie Forerunner 310XT HR dostarczany jest wodoszczelny czujnik tętna.

W pakiecie

 • Forerunner 310XT
 • wodoszczelny czujnik tętna
 • ładowarka AC z klipsem ładującym
 • adapter ANT+ USB
 • krótki przewodnik
 • instrukcja obsługi na CD
 
 
Oceń produkt:
56
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu