Produkty / GARMIN Forerunner FR60 (męski)

GARMIN Forerunner FR60 (męski)

2009-08-09 10:14  komentarze: 0
tagi: forerunnergarminmultisporttrening
Cena: 499,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 


Szczegóły

W połowie roku 2009 Garmin wprowadził na rynek nową serię urządzeń trenignowych - Forerunner 60. Te zegarki treningowe są bezpośrednim następcą wcześniej oferowanej serii Forerunner 50 i już na pierwszy rzut oka charakteryzują się znacznie odświeżoną stylistyką.

W grupie Forerunner 60 znalazły się 4 odmiany tego urządzenia. Dwa z nich zaprojektowane zostały z myślą o kobietach, a dwa pozostałe o mężczyznach. Różnią się one między sobą zarówno wykorzystaną kolorystyką obudowy jak i drobnymi zmianami stylistycznymi. Dla kobiet przygotowano urządzenia w kolorach czarnym i fioletowym, a dla mężczyzn w kolorze czarnym i czerwonym. Urządzenia te dostępne są również w różnych pakietach, które oprócz samego zegarka zawsze obejmują sensor tętna, a dodatkowo mogą posiadać również krokomierz.

Urządzenie wyposażone jest w monochromatyczny wyświetlacz, na którym prezentowane są wszystkie dane treningowe. Do obsługi przewidziano 6 przycisków, rozmieszczonych po bokach obudowy zegarka (jeden z nich znajduje się tuż pod ekranem). Forerunner 60 może pracować w trybie zegarka - wówczas na jego ekranie widoczna jest tylko aktualna data i czas. Po naciśnięciu przycisku MODE, zegarek przejdzie natomiast w tryb treningu i umożliwi korzystanie z dostępnych funkcji treningowych.

Po pierwszym włączeniu urządzenia, konieczne jest dokonanie wstępnych ustawień. Jedną z części tych ustawień jest określenie klasy aktywności użytkownika (np. brak treningów, treningi okazjonalne, regularne, lub codzienne), co pomooże w dostosowaniu parametrów pracy zegarka do wydajności osoby trenującej. Kolejną czynnością wymaganą przy pierwszym użyciu urządzenia jest sparowanie bezprzewodowych czujników - sensora tętna oraz krokomierza (opcjonalnie). Oba te czujniki wykorzystują technologię ANT+, dzięki czemu są odporne na ewentualne zakłócenia wynikające z działania np. kilku takich samych czujników w bezpośrednim sąsiedztwie (np. na sali klubu fitness). Bezprzewodowy transfer z użyciem ANT+ jest również wykorzystywany do połączenia z komputerem. Wraz z urządzeniem dostarczany jest bowiem adapter ANT+ (USB), który po zainstalowaniu go w komputerze, pozawala na wymianę danych pomiędzy aplikacją na PC a urządzeniem, bez fizycznego połączenia ich kablem. Forerunner 60 jest również przygotowany do odczytu danych z wagi wyposażonej w technologię ANT+. Jeśli masz dostęp do takiej wagi, możesz wykorzystać ją do pomiaru wagi ciała i automatycznego pobrania tej wielkości przez zegarek. Ostatnim z czujników (dostępny opcjonalnie), który można wykorzystać z urządzeniem Forerunner 60 jest sensor kadencji GSC 10. Sensor ten może okazać się przydatny, jeśli wykonujesz treningi na rowerze.

W trybie zegarka, Forerunner 60 oprócz wyświetlania daty i czasu oferuje również możliwość skorzystania z funkcji budzika. Budzik ten posiada również opcję drzemki, która pozwala na przedłużenie snu (po wystąpieniu alarmu budzika) o kolejne 9 minut. FR 60 posiada również możliwość jednoczesnej pracy z zegarem w dwóch różnych strefach czasowych.

W trybie treningowym urządzenie oferuje szereg alarmów, pozwalających zaplanować swoje proste treningi. Wśród nich znaleźć można alarm czasu, alarm dystansu, spalonych kalorii, tętna, prędkości, tempa oraz kadencji. W zależności od typu treningu jaki czeka użytkownika, może on ustalić sobie wartości, lub strefy (np. dla prędkości ustalić można dolną i górną dopuszczalną wartość) alarmowe, których przekroczenie spowoduje wywołanie alarmu. Forerunner 60 udostępnia również trening w oparciu o strefy tętna.
Kolejną z dostepnych funkcji treningowych jest funkcja wirtualnego partnera, która pozwala ustalić tempo treningu dla wirtualnego przeciwnika, a następnie w trakcie treningu użytkownik zegarka treningowego może ścigać się z nim i na bieżąco obserwować na ekranie Forerunnera 60 swój postęp w stosunku do założonego tempa.

Bardziej zaawansowaną formą treningu jest trening w interwałach. Urządzenie pozwala ustalić trening składający się z kilku odcinków wysiłkowych, przedzielonych etapami odpoczynku. Trening taki może być zapętlony - w ustawieniach treningu w interwałach wystarczy wybrać ilość powtórzeń całej sekwencji etapów.

W pamięci urządzenia przechowywana jest historia treningów przeprowadzonych przez użytkownika. Forerunner 60 może przechować w swojej pamięci dane o około 20 godzinach treningu. Dane te można oczywiście przejrzeć w samym urządzeniu lub przesłać do PC, celem ich analizy.

Forerunner 60 wyposażony jest w dobrze znane z innych urządzeń trenignowych funkcje Auto Lap, Auto Pause i Auto Scroll. Pierwsza z nich automatycznie zapisuje w historii dane o okrążeniu po przebyciu określonego dystansu. Auto Pause automatycznie zatrzymuje trening, gdy aktualne tempo spadnie poniżej określonego przez użytkownika progu. Natomiast funkcja Auto Scroll, pozwala na automatyczną zmianę wyświetlanych na ekranie parametrów bez dotykania przycisków przez użytkownika.

Urządzenie zasilane jest z baterii pastylkowej, która wg zapewnień producenta wystarcza na około rok typowej pracy urządzenia. Jeśli bateria jest bliska całkowitego rozładowania, wyświetlony zostanie komunikat informujący o konieczności jej wymiany. Ponieważ obudowa urządzenia jest wodoszczelna, wymiany baterii należy dokonywać w suchym miejscu i zwracając uwagę na właściwe dopasowanie uszczelki.

Urządzenie dostarczane jest w jednym z czterech pakietów (do wyboru przez użytkownika). W skład pakietu podstawowego wchodzą zawsze: Forerunner 60 (w zależności od pakietu w jednym z czterech kolorów obudowy), adapter ANT+ (USB), czujnik tętna, instrukcja obsługi. Dodatkowo w skład pakietu wchodzić może również krokomierz.

Dane techniczne

Cechy fizyczne

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB: Wersja męska: 5.6 x 3.8 x 1.3 cm
Wersja żeńska: 5.2 x 3.8 x 1.4 cm
Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS: 2.0 x 2.8 cm
Rozdzielczość wyświetlacza, SZER x WYS: 56 x 31 px
Typ wyświetlacza: monochromatyczny LCD, z podświetleniem
Waga: Wersja męska: 44g
Wersja żeńska: 41g
Bateria: bateria pastylkowa CR2032, 3V
Czas pracy na baterii: 1 rok
Wodoszczelność: Tak, wytrzymuje zanurzenie na głębokość do 50m
Porty I/O: ANT+
Zakres temperatur pracy: -10° do 50°C

Mapy i Pamięć

Pamięć waypointów: Brak (urządzenie nie posiada modułu GPS)
Trasy: Brak (urządzenie nie posiada modułu GPS)
Pamięć historii okrążeń: 100 okrążeń lub do 20 godzin danych

Cechy funkcjonalne

Funkcja AutoScroll (automatyczna zmiana wyświetlanych grup parametrów treningu): Tak
Wysokościomierz barometryczny: Nie
Czujnik tętna: Tak
Czujnik kadencji: Tak (opcjonalnie)
FootPod: Tak (w wybranych pakietach; dla pozostałych pakietów opcjonalnie)
Automatyczna synchronizacja danych z PC: Tak
Oprogramowanie Garmin Training Center: Tak
Funkcja Wirtualny Partner: Tak
Funkcja współzawodnictwa z wcześniej zarejestrowanymi parametrami treningu (Courses): Nie
Funkcja AutoPause (zatrzymuje i wznawia działanie stopera w zależności od prędkości): Tak
Funkcja AutoLap (automatycznie rozpoczyna zapis nowego okrążenia): Tak
MultiSport (bieg, rower, inny sport): Nie
Treningi zaawansowane (własne treningi budowane w opariu o cele do osiągnięcia): Nie
Szybkie treningi (cele: czas, dystans, tempo): Nie
Alarm tempa treningu: Tak
Alarm czasu/dystansu: Tak
Trening z interwałami: Tak
Możliwość dostosowania wyświetlanych danych: Tak

W pakiecie

  • Forerunner 60 męski w kolorze czerwonym
  • adapter ANT+ (USB)
  • czujnik tętna
  • instrukcja obsługi

 

 
 
Oceń produkt:
54
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu