Produkty / Garmin nuvi 865T

Garmin nuvi 865T

2010-11-22 12:03  komentarze: 0
tagi: garmingpsnawigacjanuvi
Cena: nieznana
ocena:
 


Odbiornik ten został wyposażony w funkcję rozpoznawania mowy. Dzięki temu, obsługa urządzenia nie wymaga już dotykania ekranu, a wystarczy wypowiedzieć nazwy opcji widocznych na ekranie, aby urządzenie je wybrało. Oprócz tego model 865T wyposażony jest m.in. w wymienny akumulator, moduł Bluetooth do współpracy z telefonem komórkowym, nadajnik FM, odbiornik komunikatów drogowych TMC oraz panoramiczny ekran.

 Zastosowanie funkcji rozpoznawania mowy, wymusiło przygotowanie dla tego urządzenia "pilota" za pomocą którego uruchamia się tą funkcję. Pilot ten ma kształt pierścienia, i wyposażony jest w opaskę, umożliwiającą jego instalację np. na kierownicy. Naciśnięcie przycisku na tym pilocie, powoduje przejście urządzenia w stan oczekiwania na komendę głosową. Wystarczy np. wypowiedzieć nazwę funkcji widocznej na ekranie, aby ją wybrać. Na pilocie znajduje się również przycisk zatrzymujący działanie funkcji rozpoznawania głosu, którego można użyć, gdy użytkownik nie chce już z niej korzystać.

 Urządzenie rozpoznaje cztery typy komend głosowych: czytany tekst występujący na ekranie, komendy-skróty, nazwy obiektów oraz adresy. Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie komend-skrótów, dzięki którym można np. szybko przejść do odtwarzacza mp3, komputera podróży, zwiększyć lub zmniejszyć głośność, uruchomić nawigację do domu, itp.

 Aktualnie nüvi 865T przygotowany jest do rozpoznwania głosu jedynie w kilku wybranych językach: angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim i holenderskim.

 

Wymiary urządzenia:
12.5 x 7.8 x 1.8 cm
Rozmiar wyświetlacza:
9.7 x 5.7 cm, przekątna 4.3 cala (10.9 cm)
Rozdzielczość wyświetlacza:
480 x 272 pikseli
Typ wyświetlacza:
dotykowy, kolorowy WQVGA TFT z powłoką
antyrefleksyjną i białym podświetleniem
Waga:
176 g
Typ baterii:
wymienny akumulator litowo-jonowy
Czas pracy na baterii:
do 4 godzin
Wodoodporny:
Brak, IPX0
Złącza/ wtyki:
1 x USB (tryb pamięci masowej)
Slot kart pamięci:
Tak, microSD
Wbudowana pamięć RAM:
3,5 GB
Waypointy:
500 punktów
Komunikaty głosowe:
Tak (poprzez wbudowany głośnik, złącze audio lub nadajnik FM)
Wypowiadanie nazw ulic:
Tak
Widok mapy 3D:
Tak
Automatyczna rekalkulacja trasy:
Tak
Wybór trybu trasy:
Tak, najkrótsza, najszybsza, bezdroże
Omijanie tras:
Tak, autostrad, płatnych dróg
Bluetooth:
Tak
TMC Traffic:
Tak, z zewnętrznym odbiornikiem GTM
Odtwarzacz audio / MP3:
Tak
Odtwarzacz audiobooków:
Tak
Odtwarzacz wideo:
Nie
Przeglądarka obrazów:
Tak, z obsługą nawigacji do zdjęć
Nadajnik FM:
Tak
Gniazdo USB:
Tak
Kamera cofania:
Tak, po zastosowaniu opcjonalnego modułu VIB 11
Czas na świecie:
Tak
Ekran dotykowy:
Tak
Gniazdo słuchawkowe:
Tak
Blokada/ Lock:
Tak
Obsługa baz własnych punktów POI:
Tak, import z plików CSV lub GPX z użyciem oprogramowania POI Loader
Dodatkowe:
Połączenie z PC odbywa się w trybie pamięci masowej,
stąd urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows 2000 i
nowszymi oraz systemami MacOS X 10.4 i nowszymi.

Pod względem funkcji nawigacyjnych, model 865T zapewnia dość wysoki standard. Oprócz oczywistych już funkcji jak wyszukiwanie adresu, automatyczne planowanie trasy, czy też nawigacja zakręt po zakręcie wspierana komunikatami głosowymi, urządzenie oferuje również szereg funkcji dodatkowych, szczególnie istotnych dla osób często podróżujących. Wśród nich znaleźć można chociażby opcje przechowywania w pamięci urządzenia zaplanowanych tras, oraz planowania tras z wieloma punktami pośrednimi, z możliwością automatycznej optymalizacji takiej trasy pod kątem zminimalizowania całkowitej odległości koniecznej do pokonania, aby odwiedzić wszystkie punkty. Możliwe jest również ręczne sortowanie tych punktów. Urządzenie wyposażone jest również w funkcję rejestracji śladu przebytej podróży, który może być wyświetlany na ekranie mapy, lub posłużyć do analizy po jej przejechaniu. Dostępne są również rozbudowane opcje ustawień unikania, dzięki którym użytkownik samodzielnie może oznaczyć drogi lub obszary, które nie będą wykorzystywane przez urządzenie w trakcie automatycznego planowania trasy.

nüvi 865T posiada również wbudowane dwa moduły łączności bezprzewodowej: Bluetooth oraz nadajnik FM. Pierwszy z nich pozwala na połączenie urządzenia nawigacyjnego z telefonem komórkowym i przekształcenie w ten sposób nüvi w zestaw głośnomówiący dla telefonu komórkowego. Drugi z nich pozwala natomiast na odsłuchiwanie wszystkich dźwięków generowanych przez urządzenie (muzyka z plików mp3, komunikaty głosowe, ale również rozmowy telefoniczne), poprzez głośniki systemu car-audio zainstalowanego w samochodzie.

Wśród funkcji dodatkowych, w urządzeniu tym znaleźć można odtwarzacze muzyki (obsługiwane formaty to mp3 i FLAC oraz pliki list odtwarzania m3u, m3u8) i książek mówionych (obsługiwane są pliki książek aa, z www.audible.com), przeglądarkę zdjęć, kalkulator, przeliczniki walut i jednostek, funkcję czas na świecie (umożliwia sprawdzenie czasu w dowolnej strefie czasowej oraz graficznie przedstawia na mapie układ pór dnia i nocy na świecie), budzik, czy też obsługę opcjonalnych przewodników podróżnych (zawierają informacje tekstowe i graficzne o interesujących z punktu widzenia turysyty obiektach w Europie). Urządzenie wyposażone jest również w wersje testowe gier, których pełne wersje zakupić można poprzez serwis internetowy www.garmin.com/games.

Dane techniczne:

 
 
Oceń produkt:
209
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu