Produkty / Garmin Forerunner 205

Garmin Forerunner 205

2010-11-16 12:16  komentarze: 0
tagi: forerunnergarminmultisporttrening
Cena: nieznana
ocena:
 


Forerunner 205 jest jednym z nowych urządzeń w segmencie fitness, przeznaczonym głównie dla biegaczy. Urządzenie to zamknięte zostało w zupełnie nowej, znacznie ładniejszej niż dotychczas obudowie. Zmiana wyglądu nie wpłynęła jednak ujemnie na funkcjonalność urządzenia, a zastosowanie nowego modułu GPS SiRF Star III, pozwoliło na osiągnięcie stabilnej pracy urządzenia w każdych warunkach. Forerunner 205 wyposażony jest w monochromatyczny wyświetlacz oraz wbudowany akumulator litowo-jonowy. Ładowanie akumulatora odbywa się poprzez dostarczaną w pakiecie stację dokującą dołączoną do portu USB komputera PC lub ładowarki AC. Wymiana danych z PC (dołączone oprogramowanie Training Center) odbywa się z wykorzystaniem portu USB. Do obsługi urządzenia przewidziano przyciski umieszczone na panelu przednim oraz na bocznych ściankach obudowy, podobnie jak w zegarkach. Inaczej niż w dotychczas dostępnych urządzeniach tej serii umieszczona jest również antena, dzięki czemu zapewniono stały dostęp do sygnału z satelitów, co w połączeniu z czułym modułem GPS daje stabilne określanie wyników treningu i aktualnej pozycji.

We wstępnej konfiguracji urządzenia Forerunner użytkownik określa profil osoby z niego korzystającej. W profilu tym określane są m.in. płeć, wiek i waga użytkownika. Wprowadzenie tych danych pozwala na osiągnięcie dokładnych wyników w trakcie pracy urządzenia. Użytkownik korzystający z tego urządzenia może prowadzić proste treningi w oparciu o szereg alarmów ( czasu i dystansu, tempa/prędkości) lub też korzystać z funkcji planowania zaawansowanych treningów wieloetapowych, gdzie możliwe jest wytyczanie różnych celów dla każdego z etapów. Dodatkowo Forerunner wyposażony jest w funkcję Wirtualnego Partnera, dzięki której możliwe jest graficzne porównanie efektów treningu z założonymi celami w trakcie jego trwania. Na ekranie urządzenia wyświetlane są wówczas dwie sylwetki ludzi - jedna określająca założone cele, a druga wskazująca własne wyniki treningu. Dzięki tej funkcji możliwy jest więc udział w wirtualnym wyścigu. Dane rejestrowane w czasie treningu zapisywane są w pamięci urządzenia w postaci historii. Dzięki temu użytkownik ma możliwość porównywania osiąganych rezultatów w stosunku do treningów odbytych w przeszłości. Urządzenie umożliwia przechowanie w swojej pamięci danych z około 2 lat treningów. Dane te można również przeglądać (po pobraniu) w oprogramowaniu Training Center.

Forerunner 205 jest wyposażony w proste funkcje nawigacyjne. Z pomocą tego urządzenia użytkownik może uruchomić nawigację w linii prostej do wybranego celu, którym może być np. własnoręcznie zachowany w urządzeniu waypoint. Wskazówki nawigacyjne są wówczas wyświetlane na ekranie mapy (urządzenie nie obsługuje wyświetlania map - na ekranie tym prezentowane są tylko dane użytkownika oraz aktualna pozycja) oraz ekranie kompasu. Forerunner 205 udostępnia również możliwość nawigacji wg tras, budowanych ręcznie w oparciu o waypointy.

Cechy Forerunner 205

 • wymiary: 53 x 68 x 18 mm
 • waga: 77g
 • wyświetlacz: 33 x 20 mm, rozdzielczość 160 x 100 px
 • czas pracy do 10 godz.
 • wodoszczelność IPX7 (30 min. pod wodą przy zanurzeniu 1m)
 • moduł GPS o wysokiej czułości – SiRF StarIII
 • komputer podróży z możliwością wyświetlania wybranych danych treningu, min. prędkość, czas, spalone kalorie, odległość, wzniesienia i spadki, itp.
 • konfiguracja profilu użytkownika, przez określenie płci, wieku i wagi
 • funkcja wirtualnego partnera
 • funkcja porównania parametrów treningu z wcześniej rejestrowanymi wynikami
 • Auto Pause – możliwość automatycznego zatrzymania stopera poniżej ustalonej prędkości
 • funkcja tworzenia schematów treningu lub wykorzystanie już istniejących
 • Multi Sport – możliwość płynnego przejścia pomiędzy ekranami aktualnie uprawianego sportu: bieganie, rower lub pływanie

 
 
Oceń produkt:
204
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu