Produkty / Garmin Edge 800

Garmin Edge 800

2010-11-13 14:52  komentarze: 0
tagi: edgegarminnawigacja
Cena: nieznana
ocena:
 


Pełnia możliwości z urządzeniem Edge® 800 — pierwszym licznikiem rowerowym GPS. Urządzenie Edge 800, umożliwiające nawigację i monitorowanie wydajności, jest idealnym rozwiązaniem podczas podróży, dojazdów do pracy oraz dla amatorów kolarstwa wyczynowego i górskiego. Posiada wbudowaną mapę bazową i pozwala na śledzenie dystansu, prędkości, pozycji oraz wzniosu/spadku. Używanie go z czujnikiem tętna¹ ANT+™, czujnikiem prędkości/rytmu¹ lub kompatybilnym miernikiem mocy² zapewni precyzyjną analizę jazdy.

Wszystko w zasięgu palców

 Odpowiednio wytrzymały wyświetlacz jest wystarczająco czuły, aby reagować na dotknięcie ręki w rękawiczce. Przełączanie stron treningu lub przesuwanie i powiększanie mapy odbywa się za pomocą dotknięcia. Jasny, kolorowy wyświetlacz pozostaje czytelny w każdym oświetleniu, nawet w słońcu. Niech nie zmyli Cię ładny wygląd urządzenia — Edge 800 jest wodoodporny zgodnie z normą IPX7 oraz wytrzymały na silne uderzenia i zarysowania, jakie mogą powstać podczas jazdy w warunkach górskich.

Urządzenie Edge 800 o aerodynamicznym kształcie, zbudowane z włókien węglowych, posiada niebieskie lub białe akcenty. Mocuje się je do nasady lub samej kierownicy roweru za pomocą niskoprofilowego uchwytu. Obracany o 1/4 uchwyt zabezpiecza urządzenie i pozwala na jego łatwe i szybkie mocowanie do innego roweru za pomocą zdejmowanych opasek wielokrotnego użytku.

Wiesz dokąd zmierzasz

 Niezależnie od tego, czy rower służy Ci jako środek transportu, czy do eskapad na łono natury, dostępne pod ręką mapy ułatwiają i uprzyjemniają jazdę. Urządzenie Edge 800 posiada wbudowaną mapę bazową z zaznaczonymi głównymi drogami i miastami, a na kompatybilnych kartach microSD™ znajdują się mapy ulic¹ lub mapy topograficzne³. Po wybraniu celu na ekranie urządzenia Edge 800 pojawiają się szczegółowe komunikaty nawigacyjne.

Urządzenie Edge 800 może również prowadzić Cię trasami zarejestrowanymi przez innych rowerzystów. Zajrzyj na naszą witrynę Garmin Connect i wybieraj spośród milionów jazd przesłanych przez innych użytkowników. Wszystkie aktywności przesłane do urządzenia Edge 800 są w nim przechowywane jako kursy. Możesz poruszać się zgodnie z kursem, korzystając z komunikatów nawigacyjnych, lub pokusić się o odrobinę rywalizacji i spróbować pobić wcześniej ustalone cele. Możesz także korzystać z bezpłatnego oprogramowania BaseCamp™ firmy Garmin lub innych aplikacji, aby utworzyć trasę, wyświetlić informacje na temat zmian wysokości oraz inne dane, a następnie wysłać je do urządzenia Edge.

Urządzenie Edge 800 rejestruje każdy Twój ruch za pomocą odbiornika GPS o wysokiej czułości, który zapewnia odbiór sygnałów satelitarnych nawet w mocno zalesionym terenie. Odbiornik został wyposażony w funkcję wstępnego ustalania pozycji HotFix® w oparciu o sygnał satelitarny, jak również możliwość automatycznego ustawiania strefy czasowej.

Tylko potrzebne dane

 Urządzenie Edge 800 śledzi szereg danych dotyczących jazdy. Użytkownik ma możliwość dostosowania do trzech stron treningu, tak aby wyświetlana była odpowiednio duża lub mała ilość danych. Wysokościomierz barometryczny dostarcza bardzo dokładnych danych wzniosów i spadków oraz rejestruje zmiany temperatury.

Jeśli zależy Ci na wydajności, możesz sparować urządzenie Edge 800 z miernikiem mocy ANT+ innego producenta w celu wyświetlania podczas jazdy danych o mocy w watach. Te cenne dane pokazują intensywność ćwiczeń niezależnie od warunków, które wpływają na Twoje wyniki jazdy, dzięki czemu możesz trenować w bardziej świadomy sposób. Niektóre wersje urządzenia Edge 800 wyposażone są w czujnik prędkości/rytmu oraz czujnik tętna.

Narzędzia treningowe

 Potrzebujesz nieco motywacji, aby podwyższyć wydajność? Zobacz, w jaki sposób możesz zmierzyć się z wirtualnym partnerem funkcji Virtual Partner®, która w cyfrowy sposób przedstawia stosunek prędkości docelowej względem prędkości rzeczywistej. Inne funkcje treningowe obejmują szczegółowe planowanie treningów, funkcje Auto Pause®, Auto Lap® i kursy, które pomagają porównać wyniki uzyskiwane podczas poszczególnych jazd tą samą trasą.

Analizuj jazdę

 Dystans został zarejestrowany, zatem nadszedł czas na przegląd i odtworzenie jazdy, a następnie udostępnienie jej innym użytkownikom. Wystarczy przesłać dane do serwisu Garmin Connect™ w celu uzyskania bezpłatnej analizy danych oraz udostępnienia ich innym. Dane możesz przesyłać z komputera PC lub Mac za pomocą dołączonego kabla USB. Serwis Garmin Connect umożliwia wyświetlenie przebytej trasy na mapie, uzyskanie podsumowania jazdy, tworzenie celów i udostępnianie ich innym oraz wiele innych funkcji.

Dane techniczne:

Wymiary urządzenia:
5.1 x 9.2 x 2.5 cm (szer. x wys. x gł.)
Rozmiar wyświetlacza:
3.8 x 5.6 cm ; przekątna 6,6cm (2,6 '') (szer x wys);
ROZDZIELCZOŚĆ: 160 x 240 px; EKRAN DOTYKOWY
Waga:
98g
Typ baterii:
bateria litowo-jonowa
Czas pracy na baterii:
15 godz., standardowo
Wodoodporny:
Tak, IPX 7
Odbiornik wysokiej czułości:
Tak
Udostępnia funkcje GPS:
Tak
Slot kart pamięci:
Tak, microSD
Historia okrążeń:
1000 okrążeń
Waypointy:
200 punktów
Trasy:
Zależnie od ilości dostępnej pamięci
Wysokosciomierz ciśnieniowy:
Tak
Transfer pomiędzy urządzeniami:
Nie
Miernik tętna:
Tak (niektóre wersje)
Prędkość:
Tak (niektóre wersje)
Foot pod:
Nie
Automatyczna synchronizacja danych z PC:
Nie
Oprogramowanie Garmin Training Centre:
Tak
Funkcja wirtualnego partnera:
Tak
Funkcja współzawodnictwa z wcześniej zarejestrowanymi partnerami treningu:
Tak
Autopauza (zatrzymanie i wznowienie stopera w zależności od prędkości):
Tak
Automatyczne zliczanie okrążeń:
Tak
Funkcja Autoscroll (automatyczna zmiana wyświetlanych partnerów treningu):
Nie
Obsługa kilku sportów:
Nie
Treningi zaawansowane:
Tak
Szybkie treningi:
Tak
Miernik wysiłku z alarmem:
Tak
Miernik czasu z alarmem:
Tak
Przerwy treningowe:
Tak
Możliwość dostosywania wyświetlanych danych:
Tak
Miernik mocy:
Tak
Obliczanie spalania kalorii:
Tak
Garmin Connect:
Tak
Zakres temperatur:
-20 C do + 60 C
Kompatybilność z czujnikami mocy ANT+:
Tak

 
 
Oceń produkt:
196
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu