Wiadomości / Nowości / Nawigacja Lark FreeBird 35AT

Nawigacja Lark FreeBird 35AT

2010-11-11 10:10  komentarze: 0
tagi: gpslarknawigacja
ocena:
 


Firma Lark, dostawca urządzeń nawigacyjnych, prezentuje najnowszą nawigację – Lark FreeBird 35AT z systemem nawigacyjnym LarkMap bazującym na mapach Copernicus. Nowy model nawigacji charakteryzuje się bardzo solidną, odporną na uderzenia i warunki atmosferyczne obudową (wodoszczelność, pyłoszczelność IP54), o wymiarach 104mm x 89mm x 23mm, 3.5 -calowym dotykowym ekranem o rozdzielczość 320x240 pikseli, posiada wbudowaną technologię transmisji bezprzewodowej Bluetooth, wydajny i szybki procesor Samsung 2416 o częstotliwości 400MHz, wielokanałowy odbiornik GPS, 1GB wbudowanej pamięci flash na mapy nawigacyjne oraz gniazdo microSD .

Szczególną uwagę na ten model powinni zwrócić posiadacze motocykli czy skuterów, a także zwolennicy dalekich wypraw rowerowych i pieszych. Lark FreeBird 35AT posiada bowiem odporną na kurz i wilgoć obudowę (standard IP54) oraz ma w komplecie uchwyt do mocowania na kierownicy motocykla, skutera czy roweru.  Uchwyt motocyklowy nawigacji wyposażony jest w mocowanie kulowe z regulowaną siłą docisku, który gwarantuje pewne mocowanie i chroni przed wstrząsami.  Dzięki temu w trakcie jazdy na motocyklu czy rowerze drgania kierownicy są tylko w niewielkim stopniu przenoszone na urządzenie, co podnosi komfort i wygodę użytkowania.

Dzięki technologii transmisji bezprzewodowej Bluetooth komunikaty głosowe można odsłuchiwać podczas jazdy za pośrednictwem zestawu słuchawkowego.

Odtwarzacz multimedialny

Lark FreeBird 35AT pełni także funkcję odtwarzacza multimedialnego. W tym zakresie można korzystać z urządzenia jako odtwarzacza plików muzycznych, filmów oraz zdjęć. Urządzenie posiada port kart pamięci flash w formacie microSD. Korzystanie z gniazda kart pamięci pozwala na wgranie plików multimedialnych, a następnie odsłuchiwanie muzyki lub głosu przez wbudowany głośnik. Można także odsłuchiwać dźwięk poprzez zestaw słuchawkowy Bluetooth.

Oprogramowanie LarkMap

Oprogramowanie LarkMap to program do nawigacji z mapą Polski, z intuicyjnym menu, które ułatwia korzystanie z systemu i nie rozprasza uwagi użytkownika. Obsługa jest wyjątkowo prosta, a wyświetlanie poszczególnych funkcji nadzwyczaj przejrzyste. Wybór celu i planowanie trasy są łatwe i nie zabierają wiele czasu.
LarkMap wykorzystuje bogatą bazę danych geograficznych Copernicus.

Funkcjonalność mapy:

  • Pełna sieć dróg z numeracją krajową: autostrady, drogi międzynarodowe, drogi krajowe, drogi drugorzędne, lokalne i gruntowe,
  • Kompletna sieć ulic we wszystkich miastach i wybranych miejscowościach (ponad 2000),
  • Ponad 2,2 mln punktów adresowych,
  • Blisko 100 000 lokalizacji obiektów POI (urzędy, centra handlowe, hotele, banki, bankomaty, stacje benzynowe, atrakcje turystyczne itp.),
  • Około 500 000 km dróg.

Algorytm nawigacyjny umożliwia ustalenie parametrów wyboru trasy najszybszej, najkrótszej, dla samochodu, roweru, pieszego, a dla fanów off-roadu – terenowej 4x4. Trasa może być wyznaczana z wykluczeniem dróg gruntowych, dróg ekspresowych, dróg płatnych itd. Użytkownik ma również wpływ na działanie algorytmu wyszukującego trasę: można definiować własne dopuszczalne prędkości na poszczególnych kategoriach dróg i ulic.

W przypadku, gdy kierowca przez pomyłkę lub z dowolnego powodu (korek, wypadek) zjedzie z sugerowanej trasy. Nawigacja nie będzie go uporczywie nakłaniać do powrotu na pierwotną trasę, sugerując zawracanie czy inne nadkładanie drogi. Po jednej nieudanej próbie zdyscyplinowania kierowcy uzna, że jednak celowo szuka on innej trasy i szybko wskaże alternatywę.

Swoboda wyboru map

Urządzenie Lark FreeBird 35AT umożliwia korzystanie z wielu systemów nawigacyjnych i map, do jakich przyzwyczaił się użytkownik – np. jeden system nawigacyjny do motocykla, inny do samochodu, a jeszcze inny do wędrówek pieszych. Instalacja jest bardzo prosta – wystarczy tylko wybrać dodatkowe mapy, kupić je i zainstalować w urządzeniu (na dodatkowej karcie pamięci). Jest to o tyle ważne w przypadku tego prawdziwie wielofunkcyjnego urządzenia, że użytkownik ma otwartą drogę do korzystania z bardzo specjalistycznych aplikacji, o ile tylko są one kompatybilne z systemem Windows CE.

 
 
Oceń artykuł:
194
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu