Wiadomości / Nowości / Garmin Forerunner rozszerza rodzinę

Garmin Forerunner rozszerza rodzinę

2010-11-02 12:06  komentarze: 0
tagi: forerunnergarmingps
ocena:
 


Garmin Forerunner 410 wyposażony został w czytelny panel dotykowy (o zwiększonej odporności na czynniki środowiskowe), z pomocą którego w łatwy sposób skonfigurować możemy dziesiątki różnych parametrów. A jest co ustawiać. Na trzech niezależnych ekranach, wyświetlają nam się informacje dotyczące naszej prędkości, tętna, spalanych kalorii i pokonywanej trasy (dzięki odbiornikowi GPS), a specjalne oprogramowanie dodatkowo umożliwia współdzielenie części danych za pośrednictwem internetowej witryny Garmin Connect. Aby możliwie ułatwić cały proces, producent zadbał o obecność modułu łączności bezprzewodowej - kiedy tylko zegarek znajdzie się w zasięgu naszego komputera, wszystkie informacje są automatycznie archiwizowane we wskazanym miejscu. Urządzenie pracuje z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej ANT+ oraz modułu USB, znajdującego się w zestawie, co pozwala uniknąć ręcznego wprowadzania, czy przepisywania danych.

Forerunner 410 pozwala dopasować do potrzeb użytkownika maksymalnie trzy definiowane układy ekranów zawierających ponad 30 różnych typów danych. Użytkownik decyduje, ile pól danych powinno znaleźć się na każdym ekranie - jedno duże, bądź dwa lub trzy mniejsze. Aby uzyskać dostęp do jak największej liczby informacji podczas biegu, można skonfigurować strony treningowe tak, aby wyświetlały i automatycznie przewijały dane, które interesują użytkownika, a następnie przed startem zablokować przyciski obudowy.


Nowy Forerunner 210, równie prosty w obsłudze jak popularny Forerunner 110, jest idealny dla biegaczy, którzy chcą na bieżąco monitorować parametry swojego treningu. Urządzenie prezentuje w czasie rzeczywistym takie dane, jak tempo, odległość i czas, wykorzystując w tym celu czuły odbiornik GPS z technologią Garmin HotFix, która pomaga szybko zlokalizować i podtrzymać odbiór sygnału satelitarnego. Biegacze szukający sposobów na urozmaicenie treningów mogą z pomocą Forerunnera 210 tworzyć własne sesje interwałowe oraz kontrolować tempo każdego interwału. Można również ustawić alarmy, które będą informować, gdy wyniki przekraczają założone cele lub są od nich niższe. Jeżeli Forerunner 210 jest używany jednocześnie z niezwykle lekkim licznikiem kroków Garmin, użytkownik ma możliwość późniejszego sprawdzenia kadencji biegu lub liczby kroków na minutę, po wczytaniu danych do serwisu Garmin Connect.

Forerunner 210 w znacznej większości wypadków oferuje podobną funkcjonalność co lepiej wyposażony brat. Wyjątkiem jest tutaj moduł odpowiadający za transfer danych - zamiast łączności bezprzewodowej zegarek oferuje nam jedynie możliwość podłączenia kabla USB.


W zestawach z zegarkami Forerunner 410 i Forerunner 210 oferowany jest wysokiej klasy monitor pracy serca z miękkim paskiem, pozwalającym na możliwie najwygodniejsze dopasowanie. Obydwa zegarki oferują pięć stref pulsu, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Forerunner 410 i Forerunner 210 pozwalają obliczyć spalanie kalorii na podstawie pulsu, aby uzyskać dokładniejsze wyniki.

 
 
Oceń artykuł:
188
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu