Produkty / NavRoad NR460

NavRoad NR460

2010-10-13 10:30  komentarze: 0
tagi: gpsnavroadnawigacja
Cena: 459,00 zł zobacz w sklepie
ocena:
 


NavRoad NR460

nie tylko zgrabny ale i wydajny

Urządzenia klasy PNA już dawno przestały służyć wyłącznie jako nawigacje GPS. Stąd w naszych urządzeniach duży nacisk kładziemy na wydajność, która sprosta nie tylko wymaganiom aplikacji nawigacyjnych, ale również zaawansowanym multimediom - jak np. odtwarzaniu filmów. NavRoad NR460 jest jednym z pierwszych na rynku modeli PNA, gdzie zrezygnowano z wysłużonego procesora firmy Samsung - obecnego w 90% urządzeń tego typu, na korzyść znacznie wydajniejszej jednostki centralnej MTK, taktowanej zegarem 468MHz. Wraz z procesorem przychodzi również 42-kanałowy chipset GPS tego samego producenta, zapewniający doskonałą czułość przy wyjątkowo niskim poborze energii. Pozwoliło to zastosować baterię o nieco mniejszej pojemności, zachowując przy tym ten sam czas pracy co w urządzeniach dysponujących większymi bateriami. Dzięki tym zabiegom NavRoad NR460 jest wciąż wyjątkowo kompaktowym urządzeniem, mimo zastosowania dużego - panoramicznego ekranu, o przekątnej 4.3-cala i rozdzielczości 480 x 272 punktów. Tutaj nie szerokość czy wysokość, ale właśnie grubość robi olbrzymią różnicę. Zdjęcia w żaden sposób nie są w stanie oddać wrażenia, jakie ma użytkownik trzymający w ręku to niezwykle zgrabne urządzenie mające zaledwie 11,55 mm grubości, przy wymiarach 117 x 77,4 mm. Poza szybkim CPU i wydajnym odbiornikiem GPS, na pokładzie NR460 znajduje się jeszcze aż 1GB pamięci na filmy, muzykę i zdjęcia. Choć oczywiście dla bardziej wymagających istnieje możliwość zwiększenia dostępnej pamięci za pośrednictwem czytnika kart microSD, zdolnego obsłużyć nośniki o pojemności nawet 8GB.

Za dużą popularność urządzeń marki NavRoad odpowiada nie tylko doskonała konfiguracja stosowanych podzespołów, ale również unikalna warstwa programowa. Na czoło wysuwa się tutaj legendarna już cecha otwartości systemu operacyjnego, co pozwala użytkownikom na swobodny wybór oprogramowania nawigacyjnego i instalowanie dodatkowych aplikacji. Ponadto urządzenia NavRoad z najnowszej serii wyposażone są w nowatorski interfejs, pozwalający swobodnie personalizować układ menu. Po raz pierwszy użytkownik może sam zdecydować, które funkcje są mu najbardziej potrzebne i umieścić je na ekranie głównym w postaci wygodnych w obsłudze palcami ikon.

Zaletą NavRoad NR460 jest również niezwykle mały uchwyt samochodowy, który automatycznie dostarcza zasilanie do umieszczonego w nim PNA, a w czasie jazdy bez włożonego NR460 nie przysłania kierowcy widoku przez przednią szybę. Dzięki temu uchwyt może pozostać na stałe zamontowany w pojeździe.

Zawsze gotowy do drogi ZAWSZE GOTOWY DO DROGI
Urządzenia NavRoad gotowe są do pracy zaraz po rozpakowaniu pudełka. Nie musisz już zaprzątać sobie głowy skomplikowanym procesem instalowaniem oprogramowania czy map - wszystko zrobili za Ciebie inżynierowie NavRoad. Po wyjściu ze sklepu wystarczy rozpakować pudełko - nawet jeszcze w samochodzie i ruszyć w trasę bez konieczności aktywacji map przez Internet lub telefon. Dostępne są również wersje bez oprogramowania do nawigacji, dla Użytkowników posiadających już takie oprogramowanie.

szybki start SZYBKI START SYSTEMU
Przy korzystaniu z funkcji uśpienia nasze urządzenia GPS gotowe są do pracy w ułamku sekundy. Wystarczy wcisnąć jeden klawisz aby przywrócić ostatnio oglądany ekran mapy. Ale nawet przy uruchamianiu z trybu pełnego wyłączenia, czas oczekiwania na start systemu to zaledwie kilka sekund.

pamięć AŻ DO 8GB PAMIĘCI DYSKOWEJ
Nie jedną płytę ale tysiące piosenek, nie jeden film ale całą kolekcję - wszystko to bez problemu przechowasz w pamięci urządzenia, dzięki obsłudze nowoczesnych kart pamięci microSDHC. Nośnik wielkości płytki paznokcia pomieścić może bowiem aż 8GB danych.

multimedia NIE TYLKO NAWIGACJA
Po co nosić osobno odtwarzacz multimedialny i nawigator GPS, skoro można mieć dwa w jednym? Produkty marki NavRoad wychodzą poza ustalone ramy, dzięki zintegrowanym aplikacjom do odtwarzania muzyki oraz przeglądania zdjęć.

3D BUDYNKI 3D
Pomyśleć że kiedyś wystarczał kompas i papierowa mapa. W przypadku komputerowo wspomaganej nawigacji również zaczynaliśmy od ?płaskich? map, z niewielką liczbą naniesionych szczegółów. Niedawno wkroczyliśmy jednak w erę map trójwymiarowych, które bardziej naturalnie odzwierciedlają faktyczny widok z za szyby. W produktach marki NavRoad oferujemy jednak coś więcej niż tylko widok z loku ptaka na siatkę dróg. Mapy zainstalowane w pamięci naszych urządzeń wzbogacone zostały bowiem o dodatkowe elementy wspomagające orientację w terenie, a mianowicie budynki 3D. Teraz stojąc plecami do Pałacu Kultury i Nauki, czy przechodząc obok charakterystycznego miejsca, widząc trójwymiarową kopię tego obiektu na ekranie, od razu wiesz w którą stronę się udać.

Fotoradar FOTORADARY, RESTAURACJE, WARSZTATY I RESZTA
Chcesz wiedzieć gdzie znajduje się najbliższy warsztat samochodowy? A może szukasz restauracji ze swojej ulubionej sieci, hotelu, kina, dworca kolejowego? Z pomocą przychodzi funkcja powiadamiania podczas zbliżania się do określonych obiektów. Nie tylko pojawią się one jako punkt na mapie oznaczony odpowiednią ikoną, ale system nawigacji może głosowo powiadamiać się o zbliżaniu się na mapie. Najpopularniejszą grupą są oczywiście fotoradary i tak zwane ?suszarki?, ale na tym możliwości tego urządzenia się nie kończą.

Ograniczenia OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI
Jeśli nie masz nawyku zerkania na ustawione przy drodze znaki z ograniczeniami prędkości, a często poruszasz się po bliżej nie znanych Ci drogach, to będziesz zachwycony unikalną funkcją dostępną w naszych urządzeniach. Jest to system informowania kierowcy o maksymalnej prędkości z jaką poruszać się może po danej drodze. Niewielki ale nadal czytelny znak z aktualnym limitem widoczny jest zawsze na ekranie mapy, a program na życzenie użytkownika potrafi nawet głosowo informować o fakcie przekroczenia dozwolonej prędkości.

Bezpieczeństwo BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO
Niemal co chwila słyszy się radiu czy telewizji o tym, że jakiś kierowca nie zatrzymał się na przejeździe kolejowym, co skończyło się dla niego tragicznie. Niestety liczba niestrzeżonych przejazdów wciąż jest w naszym kraju spora. Dbając o bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów, wyposażyliśmy nasze oprogramowanie w unikalną funkcję powiadamiania użytkownika o przejazdach kolejowych i m.in. czarnych punktach. Na długo przez tym obiektem urządzenie ostrzeże Cię wizualnie oraz głosowo o fakcie zbliżania się do takiego niebezpiecznego miejsca i będzie ciągle podawać dystans do tego punktu.

Asystent ASYSTENT PASA RUCHU
Jazda po nieznanym mieście, szczególnie w godzinach szczytu to dla wielu kierowców istny koszmar. Komputerowo wspomagana nawigacja jest oczywiście znacznym odciążeniem, ale mimo głosowo podawanych komunikatów i wyświetlanych na ekranie informacji, nie zawsze jesteśmy pewni na którym pasie należy się ustawić, aby prawidłowo wykonać dany manewr. Często kończy się to niebezpiecznym manewrem zmiany pasa ruchu w ostatniej chwili. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, oferujemy nowatorską funkcję asystenta pasa ruchu. Otóż podczas zbliżania się do manewru na ekranie urządzenia wyświetla się powiększenie fragmentu trasy, z wyraźnie zaznaczonymi pasami ruchu i informacją na którym pasie należy się ustawić (funkcja unikatowa dla NavRoad Map).

Punktualność ZAWSZE PUNKTUALNY
Nic nie jest bardziej irytujące jak konieczność ponownego ustawiania zegara po rozładowaniu baterii komórki lub odłączenia samochodowego akumulatora. Tymczasem użytkownikom urządzeń NavRoad problem ten jest całkowicie obcy. Nawet po całkowitym wyczerpaniu baterii urządzenia te automatycznie synchronizują systemowy chronometr z zawsze aktualnym zegarem satelitów systemu GPS. Ta funkcja pozwala cieszyć się prawidłowo funkcjonującymi kontrolkami wewnątrz programu nawigacyjnego, które pokazują przykładowo przewidywany czas dojazdu do celu.

Stacja dokująca KLIK I GOTOWE
Wraz z urządzeniami GPS marki NavRoad otrzymujecie Państwo najwyższej jakości uchwyty samochodowe. W odróżnieniu od produktów innych firm, nasze uchwyty montowane są do szyby na silnej przyssawce. Przez to użytkownik ma dużą swobodę w wyborze miejsca na usadowienie GPS i nie jest ograniczony np. lokalizacją kratki nawiewu (w przypadku uchwytów montowanych wyłącznie do kratek). Ponadto ramię uchwytu wyposażone jest w kilka zawiasów pozwalających szybko i wygodnie ustawić urządzenie tak, aby ekran był jak najbardziej czytelny dla kierowcy, nie zmuszał do odwracania wzroku od kierunku jazdy i nie przysłaniał zbytnio widoku przez przednią szybę. Lata doświadczeń w tej branży pozwoliły nam przygotować uchwyty bajecznie proste w obsłudze. Zarówno umieszczenie urządzenia jak i jego zdjęcie z uchwytu wykonać można jedną ręką - po prostu klik i gotowe. Oczywiście nie ma mowy o konieczności podłączania jakichś przewodów do PNA, po umieszczeniu go w uchwycie. Nasze uchwyty automatycznie dostarczają zasilanie i ewentualnie komunikują PNA z antenami zewnętrznymi systemu GPS lub TMC.

Od drzwi do drzwi NAWIGACJA OD DRZWI DO DRZWI
Kiedy zainstalujesz w swoim samochodzie urządzenie NavRoad, przekonasz się na własnej skórze, jaki komfort daje podróżowanie z nowoczesnym oprogramowaniem nawigacyjnym. Cyfrowe mapy i inteligentny system planowania tras pozwala bowiem wyznaczać trasy dosłownie ?od drzwi do drzwi?. Wysiadając z samochodu będziesz miał pewność, że na piechotę zostanie do pokonania minimalny odcinek trasy.

Chipset GPS NOWOCZESNY CHIPSET GPS
Jednym z elementów mających największy wpływ na komfortową nawigację, jest sprawnie funkcjonujący moduł GPS. W urządzeniach marki NavRoad od zawsze stawiamy na jakość nie tylko oprogramowania ale i zainstalowanych podzespołów. Wybieramy wyłącznie najnowocześniejsze chipsety GPS i dbamy o to, aby wbudowane anteny zapewniały jak największą recepcję sygnału. Dzięki temu czas namierzania pozycji użytkownika zabiera naszym urządzeniom zaledwie kilka sekund. Oczywiście po dłuższym wyłączeniu urządzenia, start zawsze zajmuje nieco więcej czasu - konieczność ponownego ustalania pozycji wszystkich widocznych satelitów. Ale dzięki zastosowaniu technologii przechowywania w pamięci danych o poprzedniej lokalizacji satelitów GPS, odbiornik nawigacji satelitarnej ma ułatwione zadanie.

Jak po sznurku JAK PO SZNURKU
Zainstalowane w pamięci urządzenia oprogramowanie na kilka sposobów informuje użytkownika o kolejnym czekającym go manewrze. Po pierwsze mamy oczywiście wyświetlane na ekranie komunikaty, ale podczas jazdy wcale nie trzeba odwracać wzroku od drogi. Urządzenie prowadzi nas bowiem jak po sznurku, dzięki komunikatom głosowym - wyraźnym i odpowiednio głośnym. Nie przypadł Ci do gustu standardowo ustawiony głos żeński? Zmień go na inny, również kobiecy lub męski. Ponadto do celu prowadzić Cię może nawet sam Krzysztof Hołowczyc (w oprogramowaniu AutoMapa).

Tylko dotknij TYLKO DOTKNIJ
Aby maksymalnie uprościć obsługę urządzenia niemal wszystkie opcje kontroluje się z poziomu dotykowego ekranu. Wystarczy tylko lekkie muśnięcie jego powierzchni, aby aktywować wybrany program czy funkcję. Cały interfejs systemu zoptymalizowany został do obsługi opuszkami palców, zatem nie jest nam potrzebny żaden rysik.

Pieszo i rowerem NAWET PIESZO I ROWEREM
Zainstalowane oprogramowanie nawigacyjne sprawdzi się nie tylko w samochodzie, ale również podczas pieszej lub rowerowej wycieczki. Wyznaczając trasę możemy bowiem wybrać w jaki sposób program ma zaplanować jej przebieg. Jeśli wybierzemy trasę pieszą, program nie będzie zwracał uwagi na kierunkowość ulic, czy zamknięte odcinki w centrach miast. Natomiast przy podróży samochodem, mamy możliwość np. ominięcia płatnych autostrad czy też przepraw promowych.

Przewodnik PRZEWODNIK PO ŚWIECIE
Wybierając się do bliżej nieznanego nam kraju, warto wcześniej sprawdzić, czy przykładowo trzeba jeździć z włączonymi światłami całą dobę, czy obowiązkowe jest posiadanie kamizelki odblaskowej, albo czy po wypiciu jednej lampki wina można siąść za kółkiem. Pomyśleliśmy również i o tym. Dzięki wbudowanej w aplikację NavRoad Map funkcji przewodnika, uzyskamy szczegółowe informacje na temat reguł obowiązujących w danym kraju. Ponadto obok przewodnika dodaliśmy również konwerter miar i walut, a nawet zegar światowy.

USB SZYBKA I BEZPROBLEMOWA KOMUNIKACJA Z PC
Wyposażenie urządzeń w port miniUSB w standardzie 2.0 sprawia, że instalowanie dodatkowych map, wgrywanie muzyki czy filmów przebiega bardzo szybko. Takie dane przenosić można do urządzeń NavRoad nie tylko za pośrednictwem kabla, ale również bezpośrednio na kartę pamięci, jeśli tylko nasz komputer wyposażony jest w odpowiedni czytnik.

Ładowanie przez USB ŁADOWANIE Z USB
Zapomnieliśmy zabrać ładowarki jadąc do biura lub co gorsza na drugi koniec kraju? To nie problem, gdyż urządzenie marki NavRoad naładować można również podłączając go do komputera PC. Jako że zainstalowano tutaj port miniUSB, odpowiedni kabel znajduje się praktycznie w każdym biurze czy gospodarstwie domowym (pasuje kabel od przeciętnego aparatu cyfrowego, przenośnego dysku twardego czy komórki).

Dwie głowy CO DWIE GŁOWY TO NIE JEDNA
Nawiązując do tego staropolskiego przysłowia oferujemy jako jedyni na świecie opcję zakupu urządzenia posiadającego zainstalowane dwie aplikacje do nawigacji GPS jednocześnie, dysponujące mapami różnych producentów. Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Najważniejsza to możliwość posiadania map Polski pochodzących od rodzimego producenta, zapewniających znacznie większe pokrycie naszego kraju, niż mapy firm zachodnich. Natomiast drugi program znacznie lepiej sprawdza się w nawigacji poza terenem Polski.

Swoboda wyboru SWOBODA WYBORU
Jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy w naszych urządzeniach otwarty system operacyjny. Oznacza to, że użytkownik ma swobodny dostęp do systemu Windows CE i może bez problemu instalować dodatkowe oprogramowanie - np. mapy innego producenta. Większość urządzeń konkurencji pozbawiona jest tej opcji i kupując dany model jesteśmy skazani na jedyną słuszną mapę, wybraną przez producenta. Tymczasem gdy spodoba nam się inna mapa niż ta, którą mamy obecnie i posiadamy urządzenie marki NavRoad, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić aktualną mapę lub nawet zainstalować kolejny program i używać ich naprzemiennie.

Myślący system SYSTEM KTÓRY MYŚLI ZA CIEBIE
Gdy przy ustalaniu trasy wpiszesz nazwę nazwę miasta czy ulicy z błędem lub nie znając dokładnie nazwy, oprogramowanie mimo wszystko wyświetli prawidłowy punkt docelowy. Wszystko to dzięki inteligentnemu systemowi przeszukiwania bazy danych, potrafiącemu automatycznie skorygować literówki.

Instrukcja INSTRUKCJA OBSŁUGI W JĘZYKU POLSKIM
Urządzenia naszej produkcji są bajecznie proste w obsłudze. Mimo to, do każdego modelu dołączamy instrukcję obsługi nie tylko na CD ale również w formie papierowej. Znajdziecie tam wyjaśnienie wszystkich podstawowych zagadnień i szczegółowy opis każdej funkcji oferowanej przez zainstalowane oprogramowanie. Instrukcja dostępna jest w kilku językach, przede wszystkim w języku polskim.

AutoMapa Certified AUTOMAPA CERTIFIED
Jako jedna z niewielu firm z branży GPS, otrzymaliśmy prestiżowy certyfikat producenta AutoMapy - najpopularniejszego polskiego oprogramowania do nawigacji GPS. Oznacza on iż oferowane przez nas rozwiązania są w pełni zgodne z tą zaawansowaną i nadal prężnie rozwijającą się aplikacją, która jest nieodzownym pomocnikiem przy pokonywaniu dróg w Polsce ale również i na świecie.

Lider STAWIASZ NA LIDERA
Nasze produkty zdobyły uznanie nie tylko tysięcy użytkowników, ale również wielu specjalistów. Najlepiej świadczy o tym lista przyznanych nam przez redakcje branżowych pism i stron WWW wyróżnień. Przede wszystkim marka NavRoad zdobyła Laur Konsumenta 2008, natomiast magazyny takie jak Motor, CHIP, NEXT, PC World Komputer oraz internetowe redakcje NaviBox, Benchmark.pl oraz PDAclub.pl obsypały nasze urządzenia licznymi wyróżnieniami, takimi jak Czempion Jakości, CHIP TIP Power czy Wybór Redakcji.

Zawsze aktualne ZAWSZE AKTUALNE
Kiedy tylko pojawiają się na rynku nowe mapy lub udoskonalone oprogramowanie, użytkownicy urządzeń NavRoad mogą bezpłatnie pobierać odpowiednie aktualizacje. Dbamy o to, aby w pamięci Waszych urządzeń dostępne były zawsze aktualne informacje nawigacyjne - aby szybko pojawiały się na mapach nowotworzone odcinki dróg, nowe ronda czy punkty POI. Stąd stosowne aktualizacje pojawiają się nawet kilka razy w roku. Korzystać można z nich całkowicie za darmo nawet do trzech lat od daty zakupu (zależne od wybranego oprogramowania nawigacyjnego).

Dane techniczne:

 

Procesor MTK, 468MHz
Pamięć RAM 64 MB DDR
Pamięć Flash 1GB na potrzeby Użytkownika - muzyka filmy i zdjęcia
Rozszerzenie pamięci czytnik kart micro SD do 8GB
System operacyjny Microsoft? Windows CE 5.0
Moduł GPS MTK 42 kanały
Prędkość transmisji 115200 bps
Antena GPS Wbudowana
Bateria Wbudowany akumulator Li-Polymer, 520 mAh
Wyświetlacz 4,3" TFT LCD
Rozdzielczość 480x272
Złącze PC Mini-USB
Audio Wbudowany głośnik
Gniazdo słuchawkowe 2,5 mm
TMC * Złącze zewnętrznej anteny
Wymiary 117 x 77.4 x 11.55 (mm)
Waga 130 g

*) Opcja

Akcesoria podstawowe

  • Uchwyt na szybę NR360 / NR460
  • Stacja dokująca NR360 / NR460
  • Ładowarka samochodowa NR360 / NR460
  • Instrukcja
  • Krótki przewodnik 
  • Karta microSD w zależności od wersji

Akcesoria opcjonalne

  • Ładowarka sieciowa
  • Etui

 
 
Oceń produkt:
135
 
Trwa oddawanie głosu
Głos został oddany
Błąd podczas oddawania głosu